Bin Adet Çam Toprakla Buluştu

Ökse mevkiinde Kırşehir Orman Müdürlüğü yetkililerince  tahsis edilen Kırşehir Gençlik Hatıra Orman alanına İl Müftülüğü çalışanları ile İlimizde görev yapan Din Görevlileri tarafından fidan dikimi yapıldı.

    Kırşehir İl Müftülüğünce 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında bin adet çam fidanı toprakla buluşturuldu. Ökse mevkiinde Kırşehir Orman Müdürlüğü yetkililerince  tahsis edilen Kırşehir Gençlik Hatıra Orman alanına İl Müftülüğü çalışanları ile İlimizde görev yapan Din Görevlileri tarafından fidan dikimi yapıldı.
    Fidan dikimi programına İl Müftüsü Mehmet Yaman, Orman İşletme Müdürü Reşat Karaca, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, Şube müdürleri, ilimizde ve köylerinde görev yapan Din Görevlileri ve İl Müftülük personelleri katıldı.
    Fidan dikimi öncesi bir dua yapan il Müftüsü Mehmet Yaman programa katılanlara teşekkür etti. Yaman sözlerine şöyle devam etti;" Bu yıl tüm Türkiye de olduğu gibi Kırşehir’de de bir farkındalık oluşturmak amacıyla Din görevlilerimizin katılımı ile Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde fidan dikimi programı yapıyoruz, fidan dikimi programına gelen bütün görevlilerimize teşekkür ederim, hayırlı olsun." dedi. 
    Öte yandan Kırşehir'de huşu içerisinde kutlanan Mevlid kandili nedeniyle Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, Müftülük personelinin de kandilini kutladı.  Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman İl Müftülüğü personelinin Mevlid Kandilini kutladı. Saat:15.30'da gerçekleşen kandil kutlama programına İl Müftüsü Yaman'ın yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Zeynep Önen, Şube müdürleri ve İl Müftülüğünde görev yapan değişik kademedeki personel katıldı.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR