Başkan Öztürk: “Futbol Turnuvasına büyük önem vereceğiz”

Başkan Öztürk: “Futbol Turnuvasına büyük önem vereceğiz”

 

33’üncüsü düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde 4’üncü günün akşamı futbol turnuvası düzenlendi. Seyircilerin Pandeminden dolayı alınmadığı karşılaşmada il protokolünün gösteri maçı Ahi Stadyumunda oynandı ve maçı 5-3 Ahispor kazandı.

Turnuvanın öncesinde gazetemiz ‘Çınar Kırşehir’e açıklamalarda bulunan Kırşehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, bu önemli futbol organizasyonu daha geniş ve daha kapsamlı bir şekilde yapıp şehrin ekonomisine katkı sağlayacak projeler gerçekleştireceklerini söyledi.

Bu sene Ahilik Haftasının buruk ve sönük geçtiğini bunun sebebinin ise Ülkede yaşanan Pandeminden dolayı olduğunu söyleyen Başkan Öztürk, “Gerçekten ülke olarak oldukça sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bu sıkıntılar haliyle Ahilik haftasını da büyük ölçüde etkiledi. Eki dönemde yaptığımız Ahilik Haftalarında buraya 81 İlden binlerce kişi gelir her ilin kendine ait yörelerini sergilerlerdi. Ama bu sene maalesef hiç birini çağıramadık ve bizim açımızdan sönük bir bayram geçti. Bizler inanıyoruz ki ülke olarak içine düştüğümüz bu durumdan en kısa sürede maskemizi takıp, sosyal mesafemize ve temizliğimize dikkat ederek atlatacağız. Sadece biraz sabredip Sağlık Bakanlığının talimatlarına uymaktan başka yapacağımız hiçbir şey yok. Ahilik haftasının 4’üncü gününde Futbol organizasyonu yapıyoruz. Bu ve buna benzer organizasyonları maalesef tam anlamıyla istediğimiz gibi yapamadık. Futbol turnuvasında burada tribünler dolardı ve karnaval havasında geçerdi. Sebebini zaten sözlerimin ilk başında söylemiştim. Gelecek yıllarda Ahilik Haftasının Futbol ve Spor branşlarının dalını geniş kitlelere ulaşacak şekilde yaparak Bayramı, Bayram tanında geçirmeye çalışacağız. Bu futbol organizasyonu sadece 1 günlük olarak değil Pazartesi günü başlayıp Cuma günü final maçıyla noktalamayı planlıyoruz. İnşallah bu seneyi böyle geçiririz ve gelecek yıl daha planlı programlı bir şekilde organize ederiz” şeklinde konuştu.

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR