BAŞKAN Eraslan'ın 12 Eylül mesajı

Ahi TV Yönetim Kurulu Başkanı Eraslan'dan 12 Eylül açıklaması

Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, 12 Eylül gününün tarihte bir kara leke olarak kalacağını ifade etti. 
    Kırşehir'in yerel televizyonu Ahi TV Yönetim Kurulu Başkanı Eraslan, 12 Eylül Askeri Darbesi ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: " Demokrasilerde asıl olan milletin iradesinin tecelli ettiği sandıktır. seçim ile gelen iktidarların seçim ile değişmesi demokrasinin ana unsurudur.
    Maalesef Türkiye'de demokrasimize darbeler indiren askeri müdahaleler olmuştur. bunlardan biride 12 Eylül askeri darbesidir. 11 Eylül günü Türkiye'de sağ sol çatışması çok sayıda iken 12 Eylül günü bıçak keser gibi kesilmesi ve aradan 40 yıl geçmesine rağmen akıllardaki acaba asker ihtilale zemin hazırlamak için gerekli müdahaleyi yapmıyor muydu? sorusunu bir türlü cevaplayamadı. Sağda veya solda bu milletin çocukları idam edildi. Hapishanelerde işkenceler gördü, yıllarını cezaevlerinde geçirdi, sağcı veya solcu bir neslin geçliğin karartıldı. 12 Eylül darbesini baş müsebbibi Kenan Evren Cumhurbaşkanı olmak uğruna demokrasiye müdahale etmiş, elini idamlara, işkencelere ve bir neslin cezaevlerinde geçirmesine bulamıştır.
    "Adalet olsun diye bir sağdan bir soldan astık" diyebilecek kadarda adaletten uzaklaşmıştır. 
    AK Parti İktidarı darbecileri yargılamış, rütbelerini geri almış ve mahkum etmiştir. Bu yargılama hiç olmazsa gençlerin ve ailelerin acısını bir nebze azaltmıştır. Bir daha askeri darbenin olmaması ve demokrasimizin kesintiye uğramaması dileği ile darbecileri ve darbe zihniyeti taşıyanları kınıyorum." 
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR