Ara Sınavlar Çevrimiçi Yapılacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ara sınavlara ilişkin önemli bilgiler aktardı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ara sınavlara ilişkin önemli bilgiler aktardı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi  Eğitimde Kalite Güvence Sistemi Koordinatörlüğü tarafından resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı duyuruda sınavlara ilişkin detaylı bilgiler aktardı. Yapılan açıklamada şu detaylar dikkat çekti: "Çevrimiçi sınavlar için AYDEP sayfasında “Öğrenci Sınav Giriş Ekranı” bağlantısı kullanılarak sisteme giriş yapılacaktır.  Öğrencilerimiz Sisteme giriş için Kullanıcı Adı olarak T.C. Kimlik Numarasını, Şifre olarak ise AYDEP Öğrenme Yönetim Sistemi giriş şifresini kullanacaklardır.  İlgili dersin sınav saati geldiğinde sistemde otomatik olarak “Sınava Giriş” butonu belirecektir. (Tarayıcı durumuna göre yenileme-F5 yapılması gerekebilir.) Çevrimiçi sınav tarihi ve çınar  saati ilgili akademik birimin web sayfasında yayınlanmıştır. Öğrencilerimizin sınav başlama saatinden itibaren en geç 15 (on beş) dakika içinde sınav sistemine girmiş olması gerekmektedir. Sınav ekranında sınav bitimine kalan süre gösterilecektir. Sınav süresi içerisinde internet bağlantısı veya çınar elektrik kesilmesi gibi problemlerden dolayı kopmalarda sisteme tekrar giriş hakkı mevcuttur. Bu durumda öğrenci sınava kaldığı yerden devam edecek ancak ek süre verilmeyecektir.  Sınav süresi bitiminde sistem otomatik olarak sınavı sonlandıracaktır. Öğrencilerimiz sınav süresi bitmeden önce “Sınav Bitir” butonunu tıklayarak sınavlarını bitirebilirler. Sınavını sonlandıran öğrenciler tekrar sınava giremezler.   

                Çevrimiçi sınavlarda Üniversitemiz “Derslerin Uzaktan Eğitim Yoluyla Yürütülmesinde İzlenecek Usul ve Esasları”nda belirlenen hükümler geçerlidir. Sınavlarda kopyaya teşebbüs etmek, sınavlarda kopya çekmek veya çektirmek, sınavlarda tehditle kopya çekmek, kendi yerine başkasını sınava sokmak veya başkasının yerine sınava girmek gibi nedenlerle sınav kurallarına aykırı davranan öğrenciler hakkında Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği’ne göre işlem yapılır."

                Çevrimiçi yapılacak ara sınavlara ilişkin daha detaylı bilgilere Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi resmi internet sayfasından da ulaşılabilinecek.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR