Antrenör Sinan Demir Spor Okullarının Faydalarını Anlattı

Antrenör Sinan Demir Spor Okullarının Faydalarını Anlattı

Milli sporcu ve Taekwondo eski Milli Takımlar ve Kırşehir Bölgesi Antrenörü Sinan Demir spor okullarının faydaları hakkında gazetemiz ‘Çınar Kırşehir’e açıklamalarda bulundu.

Sinan Demir yaptığı açıklamada, “Spor okulları, çocukların eğitim-öğretim dönemine ara verdikleri bir süreç olduğundan; hem çocukların yeni eğitim yılına hazırlanmaları ve motive olmaları açısından hem de normal eğitim döneminde fırsat bulamadıkları aktiviteleri gerçekleştirmeleri açısından oldukça önemlidir.” ifadesini kullandı

Demir, “Herhangi bir spor dalında kendini geliştirmek isteyen çocuklar, sanatsal eğitim almak isteyen öğrenciler ya da dil öğrenmek isteyenler, yaz kampları ve yaz okulları programlarından yararlanabildiği gibi, yaz okullarının çocuklara sosyal açıdan da birçok katkısı vardır” açıklamasında bulundu.

YAZ OKULUNUN FAYDALARI

Birçok ailenin tercih ettiği yaz okullarının önemini Milli sporcu ve Taekwondo eski Milli Takımlar ve Kırşehir Bölgesi Antrenörü Sinan Demir anlattı.

Çocuklar okulların kapanması ile aylardır hayalini kurduğu ödevsiz bir tatilin planlarını yaparken, aileler de çocuklarının tatili nasıl değerlendirmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Çocukların hem dinlenmeleri hem de farklı hobiler edinerek eğitilmelerini sağlayan yaz okulları da işte tam bu noktada aileyi destekliyor.

Milli sporcu ve Taekwondo eski Milli Takımlar ve Kırşehir Bölgesi Antrenörü Sinan Demir: “Yaz okullarının amacı, sadece tatil çocuğun eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşaması değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.” diyor.

YAZ OKULUNA GİDEN ÖĞRENCİ NELER KAZANIR?

***Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.

***Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.

***Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.

***Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.

***Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.

***Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.

“Ayrıca Yaz okulları, çocuğunuzun liderlik, özgüven ve yaratıcılıklarını geliştirmek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasını güçlendirmek için hazırlanmıştır. “ diyen Antrenör Demir yaz okulunun önemini vurguladı.

SPOR OKULLARININ ÇOCUĞUN KİŞİLİĞİNE KATKILARI NELERDİR?

BAŞKALARINA SAYGI: Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. Ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, ödüllendirilir ve dayanışmanın yanında birbirlerine saygı duymayı da öğrenirler.

KENDİLERİNE SAYGI: Öğrencinin sosyal ve güvenilir bir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini, başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.

HOŞGÖRÜ: Grup ile yapılan aktivitelerde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü olmalarını da sağlar.

KİŞİLİKLERİNİ BULMAK: Sosyal aktiviteleri iyi hazırlanmış bir yaz kampı programı, çocuklara ve gençlere kendilerini ifade etme özgürlüğü ve daha iyi tanıma fırsatı verir. Öğrencilerin, ailelerinden uzakta kendilerini her türlü ifade edebilecekleri bir ortamda bulunmaları onlara, kendi ayakları üzerinde durmayı öğretirken ruhsal gelişimlerinde ve kişiliklerini bulmada da olumlu katkılar sağlar.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR