Alt Yapıya Önem Vermemiz Lazım

Kırşehir Belediyespor Alt Yapı Sorumlularından olan Hacı Ahmet Çelik alt yapıya önem verilmesi gerektiği ve Kırşehirli gençlere sahip çıkarak onları da bu futbol dünyasında yer almalarını sağlamamız lazım.

 

Hacı Ahmet Çelik sosyal medyada yaptığı açıklamada: “Abilerim kardeşlerim yeşil-beyaza gönül vermiş herkese sesleniyorum. Şimdi futbol değil de ekonomiden bahsetsek hepimizin tek bir cümlesi olacak. Üretmeyen dışa bağlı kalır ve batar diyeceğiz. Günlerdir sosyal medyadan takip ediyorum. Yıllardır aynı kafa yapısı yönetime sürekli baskı her sezon şampiyon olalım. Para harcayalım gerekirse borçlanalım ama ne olursa olsun şampiyon olalım. Olamazsak yandık gitti sanki küme düştük. Arkadaşlar takımımız 2.ligde kıymetini bilelim. Yıllarca bu takım kapanmasın yok olmasın diye ne eziyetler çekildi bilen bilir. Belki bu sezon Koronavirüs sebebiyle yarım kalacak. Ben şehrimi de takımımı da seviyorum. Gelin bu sene alt yapıya para harcayalım üretelim. Alt yapı için tesis yapalım saha yapalım kendi çocuklarımıza kıymet verelim. Sahada kimliğinde Kırşehir yazan çocukları izleyelim. Bizim mahalleden sizin sokaktan çocukları bizim çocukları. Gelin bir sezon feda edelim bu şehri futbol şehri yapacak temeli atalım. Tarihin tozlu sayfalarına dönüp bakarsak bir süre bu liglerde mücadele edip sonra amatör lige dönmüşüzdür her zaman. Temeli olmayan bina yıkılmaya mahkûmdur. Bırakalım her sene şampiyonluk tatavasını. Memleketini takımını seven kim varsa gelsin bu işin altına atsın imzasını. Gelin hep beraber kurtaralım geleceğimizi. Ben bundan daha kıymetli bir şey göremiyorum varsa gören söylesin” ifadelerini kullandı.

“ALT YAPI OLMADAN ÜST YAPI OLMAZ”

Kırşehir Belediyespor’da görev üstlendiği her dönem miniklerden, gençlere kadar her kategoride takımlar oluşturma gayreti içerisinde olduğunun altını çizen başarılı spor adamı Sıtkı Zafer Özbek, belirli bir bütçe ile ne yapılabilirse onu yaptıklarını, bugüne kadar yaptıklarının yeterli olmadığını, daha fazlasının yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Çelik, sadece belirli takımların değil, tüm amatör kulüp yöneticilerinin, teknik adamlarının A takıma verdikleri önemden daha fazlasını altyapı takımlarına vermeleri gerektiğini, altyapılardan yetişen genç yeteneklere verilecek emeğin hiçbir zaman boşa çıkmayacağını ifade etti.

Hacı Ahmet Çelik, “Başta Kırşehir Belediyespor olmak üzere Bölgesel Amatör Ligi ve diğer üst liglerde yer alan takımlar, öncelikle bu amatör kümede yetişen filizleri taramadan geçirip, kadrolarında bu oyunculara yer verirlerse o zaman Kırşehir’de futbolda ölümsüzleşir. Kendi yetiştirdiği oyuncularla, başarılarına yenilerini ekler. Aksi takdirde, badanaj yapmaktan öteye gidilemez’’ uyarısında bulundu.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR