Akpınar'da Çelenk Sunma Töreni

Törene Kaymakam Fatih Özcan, Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Kurum Amirleri ve İlçe Protokol Üyeleri katılım sağladı.

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıldönümü münasebetiyle Akpınar Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Fatih Özcan, Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Kurum Amirleri ve İlçe Protokol Üyeleri katılım sağladı. Çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra çelenk sunma töreni sona erdi. Akpınar Kaymakamı Fatih Özcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir de kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Özcan'ın mesajında şu ifadeler yer aldı: " Milletimizin, bağımsızlığını ve istiklalini korumak amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekûn mücadele sonucunda elde ettiği büyük ve emsalsiz zaferin taçlandırılması sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur.

Yüce Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindedir. Büyük bir coşku ve sevinç içerisinde olduğumuz bu mutlu günde, başta millet olarak çok şey borçlu olduğumuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR