AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal Kimdir?

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal Kimdir?

Kırşehir tarihinde bir ilke imza atarak AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı görevine getirilen Seher Ünsal, ilk kadın il başkanı oldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 3 adayla birlikte görüşmeye giden Ünsal, Kırşehir tarihinde kadın il başkanı olarak bir ilke imza attı. Kırşehir’de gerçekleştirdiği projeler ile özellikle bayanların gönlüne taht kuran ve KADEM ile başta kadın cinayetleri ve kadına şiddet konusunda Kırşehir’i temsilen her ilde kadınların sesi olan, Diyarbakır’da nöbet tutan annelerle yürek yüreğe adım atan Seher Ünsal, Kırşehir’de bu ilklerin yanı sıra şimdi de AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı görevi ile bir ilke daha imza attı. 
Seher ÜNSAL KİMDİR?
1976 yılında Hacıbektaş’ta doğmuştur. Viyana’da Akademik Kültürlerarası İletişim Danışmanlığı ve Avrupa Ekonomi Ehliyeti Eğitimi almıştır. Lisans tezini “Avusturya‘da Yaşayan Göçmen Gençler” üzerine yapmıştır. Viyana Belediyesi’nde Göçmenlere Yönelik Entegrasyon Projelerinde koordinatörlük, psiko-sosyal danışmanlık ve tercümanlık görevlerinde bulunmuştur. 
2010 yılında, çalışmalarına ülkesinde devam etmek amacıyla memleketi olan Kırşehir’e gelmiştir. 2014-2019 yıllarında Kırşehir Ak Parti Belediye Meclis üyeliği yapmış ve TOBB Kırşehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığı’nı yürütmüştür. 2018 yılında Kadın ve Demokrasi Derneği Kırşehir İl  Temsilciği’ne atanmıştır. 
2019 yılında “S.S Yeşil Beyaz Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi” adıyla Kırşehir’in ilk kadın kooperatifini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışında kadın, çocuk ve mültecilerle ilgili birçok başarılı projeye imza atmıştır. 2020 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’  danışma kurulu üyesi olarak seçilmiştir.
Almanca-Türkçe yeminli tercüman olarak çalışan Seher Ünsal ileri derecede Almanca ve iyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorAynur Çiçek
23.12.2020 13:52:29
Hayırlı olsun Başkanım. Allah yardımcınız olsun inşallah. Destekliyorum sizi Saygılar sunuyorum

YAZARLAR