AFAD ekibi Giresun'a görevlendirildi

Giresun ilinde meydana gelen sel afeti nedeniyle devam eden müdahale ve iyileştirme çalışmalar....

Giresun ilinde meydana gelen sel afeti nedeniyle devam eden müdahale ve iyileştirme çalışmaları kapsamında Afet Etüt Çalışmaları yapmak üzere Kırşehir'den 1 Jeoloji Mühendisi, 1 Harita Mühendisi,1 Şoför, araçla Giresun’ a görevlendirildi.  Görevlendirilen AFAD personeli sel felaketinde evleri yıkılan vatandaşlara, ev yapılacak olanların belirlenmesi çalışmalarında bulunacaklar.

Giresun'da müdahale ve iyileştirme çalışmaları AFAD, Jandarma, Emniyet, Sahil Güvenlik, 112, DSİ, Belediye, İtfaiye, Karayolları, UMKE, Türk Kızılay, AKUT, İHH ve diğer STK personelinden oluşan 2.784 kişilik ekip ve 731 araç ile devam ediyor.

Öte yandan Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Ahi Evran Gençlik Kampında bulunan öğrencilere yönelik afet farkındalık eğitimi verildi.

Ülkemizin farklı noktalarından ilimize gelen ve ahi evran gençlik kampında misafir olan kız öğrencilere, İl AFAD Müdürlüğümüz Personelleri tarafından başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası yapılması gereken hayati bilgileri içeren afet farkındalık eğitim gerçekleştirildi.

Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Afete Hazır Kırşehir Projesi kapsamında eğitimler devam ediyor. Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler kaydedildi: "Amacımız Bu proje kapsamında ilimde Afetler konusunda farkındalık oluşturmaktır. İlimizde afete hazır aile, afete hazır okul, afete hazır işyeri ve afad gönüllülük proje eğitimleri ile 101.445 kişiye ulaşılmıştır."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR