AFAD Deprem Bağışı Hesap Numaralarını Duyurdu

AFAD Deprem Bağışı Hesap Numaralarını Duyurdu

İzmir'de meydana gelen depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, AFAD Yönetimi Başkanlığı deprem için yardım kampanyası başlattı.

Kırşehir'den binlerce vatandaş sosyal medya sayfaları aracılığıyla İzmir'deki kardeşlerimize geçmiş olsun temennilerini iletirken Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İzmir ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle afetzedelere dağıtılmak üzere ihtiyaç duyulan ve içeriği belirtilen standart gıda kolisi ya da yeni battaniye yardımında bulunmak isteyen kişi ve kuruluşlarımızın Kırşehir İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvurmaları veya vakfımızın 0386 213 50 58 – 0386 212 24 66 numaralı telefonlarından iletişime geçmeleri rica olunur. Gıda kolisi içeriği, pirinç, bulgur, kuru fasulye, mercimek, ayçiçek yağ, domates salçası, şeker, tuz, un ve çaydan oluşmaktadır.” ifadelerine yer verilmişti.

Kırşehir'den birçok taraftar da İzmir'e destek olmak için kolları sıvadı. Kırşehir'deki Galatasaray taraftarları İzmir'in bu zor gününde acılarını bir nebze olsun hafifletmek için destek için yardım toplarken, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmalarının, AFAD koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinde devam ettiği bildirildi.

 

İzmir’de sürdürülen çalışmalara destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlardan da AFAD'a çok sayıda yardımda bulunma talebinin geldiğinin belirtildiği açıklamada, bahse konu talepleri karşılıksız bırakmamak adına, afetzedelere destek olmak isteyen bağış sahipleri için deprem bağışı hesap numaralarını paylaşma gereği duyulduğu ifade edildi.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR