“Yapay Zekâ Ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” İsimli Panel Gerçekleşti

Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Yapay Zekâ ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” isimli panel gerçekleştirildi.

Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Yapay Zekâ ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” isimli panel gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Programları Uzmanı  Öğr. Gör. Ayşe Çandar’ın yaptığı panele konuşmacı olarak UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen katıldı.

YouTube kanalımız üzerinden canlı verilen panelde yeni normalde e-ticaret, uzaktan eğitim, süreçlerin otomasyonu, ışıksız fabrika gibi konuların en önemli başlıklar olarak karşımıza çıkacağını söyleyen UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yakın gelecekte inovasyonu hızlı yapıp pazara süren kurumların çok değerli olacağını belirtti. Covıd-19 sürecinden üçyüzaltmışbeş sonra şirketlerin stratejilerini güncellemeleri için öncelikle yeni ölçüm kriterlerinin belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Yeğen, “5. Endüstri Devrimi” denilen robotlar ve insanların bir arada yaşadığı bir dünya olarak tanımlanan dünyaya Covid-19 nedeniyle çok daha hızlı ilerlediğimizin altını çizdi.

Hologram teknolojiler sayesinde birbirimizle hologramlarımız üzerinden istediğimiz ortamda konuşacağımıza dikkat çeken Yeğen, internetten satın almak istediğimiz bir mobilyanın veya herhangi bir eşyanın gerçek boyutları ile bir anda evimizde görüneceğini söyledi. Yapay zekânın hayatımızın her noktasına gireceğini “büyük veri”yi anlamlandırmamızı ve analiz edebilmemizi sağlayacağına dikkat çeken çınar UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, bu süreçten sonra tüm kurumların kendini dijital felaketlere karşı dayanıklı hale getirmesi gerektiğini bununda yapay zekâ odaklı teknolojilere kendilerini hazırlamaları ile mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR