Boztepe’de maske üretimine başlandı

        İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu; İl ve ilçelerde bulunan pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlar ve çalışanlar maske ile girecekler. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacak. Buna istinaden Boztepe Kaymakamlığının  katkılarıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde maske üretilmesi için talimat verilirken, Dağıstan öğretici ve kursiyerler tarafından maske üretimine başlandı. 
        Boztepe İlçe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan ile beraber maske üretimini yerinde inceledi ve  vatandaşların mağdur olmaması ve toplum sağlığı açısından maske üretiminin devam ettiğini belirtti  Kaymakam BERDİBEK ve Dağıstan öğretici ve Kursiyerlere teşekkür etti.
 Öte yandan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı Yardım Ödemeleri Evlerde Yapılmaya Başlandı.  Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi (EİKP) destek programı kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında düzenli merkezi ödemesi olan (2022 Yaşlı ve Engelli, Şartlı Sağlık-Şartlı Eğitim, Kronik Hasta ve Eşi Vefat Etmiş Kadına Yönelik Maaş) haksahiplerine verilen 1000 TL ödemeler başladı. Koronavirüs Kovid 19 salgını sebebiyle; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve 2022 sayılı kanun kapsamımda yapılan ödemeler kapsamında İlçe merkezinde görevli Emniyet Personelimizce 44 haneye ve köylerimizde Jandarma personelimizce 56 haneye ödemeleri yapıldı. Ödemeleri vatandaşların ikametlerinde gerçekleştiriliyor. Ödemeler devam ederken ödemesini alamayan vatandaşlara görevli personeller en kısa sürede ulaşarak ödemelerini gerçekleştirecek.
YAZARLAR