8 ve 12. Sınıf Öğrencileri İle Mezunlar İçin DYK Kursları Başladı.

22 Ocak'tan itibaren 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için, isteğe bağlı destekleme ve yetiştirme kursları açılarak yüz yüze eğitimlere başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama doğrultusunda 22 Ocak'tan itibaren 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için, isteğe bağlı destekleme ve yetiştirme kursları açılarak yüz yüze eğitimlere başlandı.
Açılan kurslarda, öğrencilerin dersliklerdeki oturma planı ve sınıfta bulunması gereken öğrenci sayısı sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yeniden düzenlendi. DYK kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirler alınarak okul pansiyonlarına yerleştirildi.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, okul ve yurtları ziyaret ederek  öğrencilere başarılar diledi. Ayrıca okul idaresinden  Covid-19 tedbirleri ile maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyulmasını, açılan kurslara öğrencilerin etkin bir şekilde katılımının sağlanarak, gerekli teşviklerin yapılmasını ve devam durumlarının takip edilmesini istedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR