4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısına video konferansla katıldı.

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısına video konferansla katıldı. Erdoğan bulunduğu Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne başkanlık etti. Bakanlar Kurulunun gündeminde coronavirüs ağırlıklı başlıklar görüşüldü. Bu çerçevede sokağa çıkma yasakları, hastanelerdeki son durum ve Bilim Kurulu önerileri de konuşulan konular arasında. 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtmalasını bir süre daha devam ettireceğiz. 23 Nisan'dan 26 Nisan 24.00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Bugüne kadar 3 milyonu aşkın vatandaşımıza destek verilmiştir. Kolonya ve maske dağıtımı yapılmıştır. Salgının başladığı günden beri ülkemizde kayda değer bir kamu düzeni sorunu yaşanmadı. Halen 239 mahalle, köy veya mahalle düzeyinde yerleşim yerleri karantina altında tutulmaktadır. Koronavirüs salgının önüne geçmek için aldığımız önlemlerin meyvelerini toplamaya başladık. Test sayımızı günde 40 bin düzeyine çıkardık. Test vaka oranı, iyileşen hasta sayımız katlanarak artıyor. Yoğun bakımda, solunum cihazına bağlı olan hastalarımız ile vefat eden hasta sayımız aynı sayıda devam ediyor.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR