3. faz başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya başlandı

 Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, 3. Faz başvuruları hakkında resmi internet sitesi üzerinden Kırşehirlileri bilgilendirdi.

             Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, 3. Faz başvuruları hakkında Kırşehirlileri bilgilendirdi. Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi: “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında verilen sosyal yardımlarda 3. aşamanın başvuruları başladı. Söz konusu ödemeler için başvurular T.C. Kimlik Numarasına göre alınacak" dedi.

          Akdeniz'in aktardığı bilgilere göre 3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlandı Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için, TC Kimlik Numarasının son hanesi; 0 olan vatandaşların Pazartesi,2 olan vatandaşların Salı, 4 olan vatandaşların Çarşamba, 6 olan vatandaşların Perşembe, 8 olan vatandaşların Cuma günlerinde başvuruları alınacak. Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecek.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR