2020 yılında 11 milyonluk bütçeyle 82 Adet Su ve Alt Yapı Projesi hayata geçecek

               Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz köylerin su sıkıntısının yaşamaması noktasında çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü açıkladı.

                İlimizde bulunan mevcut tüm köylerimizde gerçekleştirilen köy içi içme suyu çalışmaları belirlenen plan ve programlar dâhilinde aralıksız devam ediyor. İl Özel idare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, köy içi içme suyu çalışmaları ile ilgili büyük bir gayret ve özveri ile çalışmalarının devam ettiğini belirterek açıklamalarda bulundu.  Genel Sekreterimiz Yılmaz; “Amacımız ilimizde bulunan tüm köylerimizin gelecekte su sorunu yaşamaması. Bu kapsamda elimizden gelen tüm çaba ve imkânlarımızla çalışıyoruz. Planladığımız çalışmaları aralıksız devam ettirip bu kapsamda 2019 yılında yaklaşık 11 milyonluk yatırım ile köylerimize 19 adet kollektör,18 adet terfi hattı ve ENH ile bir adet güneş enerji santrali yapımı gerçekleştirdik.  Mucur ilçemizde 11 köy, Çiçekdağı ilçemizde 9 köy, Akpınar ilçemizde 8 köy, Boztepe ilçemizde 4 köy, Kaman ilçemizde 8 köy, Akçakent ilçemizde 2 köy ve Merkez İlçemizde 6 köy olmak üzere toplam 48 köyümüzdeki içme suyu çalışmalarımızı tamamladık. Yeni bulduğumuz içme suyu kaynaklarıyla Mucur ilçemize bağlı 5 köyümüz  (Karakuyu, Rışvan, Yörücek, Kızılağıl ve Devepınarı) için 5 km’lik hat çalışmasıyla birlikte bu köylerimizin içme suyu problemini giderdik. Ayrıca yine Mucur İlçemizde Kepez, Gümüşkümmet, Bahçecik, Pınarkaya köylerimizde kollektör, terfi hattı ve enerji hatları çalışmalarını yaptık.

                Akpınar grubu olarak nitelendirdiğimiz Elderek demirel, Demirci, Boyalık ve Orta Oba köylerimizin sıkıntısını yeni su kaynakları bularak, terfi hat, depo yapımı ve yenileme çalışmalarıyla çözüme kavuşturduk. Yine Akpınar ilçemizde Hanyeri sarıkaya, Alişar, Aşağıhomurlu ve Himmetuşağı köylerimiz de kollektör,depo yapım, terfi ve enerji hatları   çalışmalarımızı tamamladık. Boztepe ilçemizde Harmanaltı, Hatunoğlu, Külhüyük ve Çevirme köylerimizin kollektör içme suyu şebekesinin yenilenmesi çalışmalarını gerçekleştirdik. Akçakent ilçemizde Tepefakılı, Yeşildere ve Mahsenli köylerimizin de içme suyu hatlarını yeniledik ve tüm bakımlarını yaptık. Kaman ilçemizde Hirfanlı, Savcılı kurutlu, Kızıközü, Savcılı Esentepe, Savcılı Kışla, Hamit Çamsarı, Ağapınar ve İmancı köylerimizin kollektör ve ENH terfi hat çalışmalarımızı tamamladık. Yıllardır su sorunu yaşayan Çiçekdağı ilçesine bağlı 8 köyümüzün; (Acı, Kabaklı, Konurkale, Kaleevci, Bozlarevci, Gölcük, Boğazevci ve Çiçekli) kapsayan yetersiz içme suyu sorununu, Akçakent ilçesinden yapılan sondaj çalışması sonucu 59 km’lik terfi hattı çekerek çözüme kavuşturduk. Yine Çiçekdağı ilçemizin Doğankaş ve Demirli köylerimizin yeni su kaynağı ve terfi hattı çalışmalarını tamamladık. Merkez ve ilçelerimiz olmak üzere toplam 98 köyümüzde depo yapımları, bakım çalışmaları, elektrik pompaj çalışmaları, otomasyon yenileme çalışmalarını tamamladık. 2020 yılında yaklaşık 11 milyonluk bütçeyle (Köydes ve Özel İdaremiz Bütçesiyle) 82 Adet Su ve Alt Yapı Projesi Yapacağız.  2020 yılı köy içme suyu çalışmalarının da planlanan programlar dâhilinde aralıksız devam ettiğini belirten Genel Sekreterimiz Yılmaz ; “Merkez ve tüm ilçede planlanan köylerimizde 2020 yılı il geneli Su ve alt yapı hizmetleri kapsamında; Merkez İlçemize 6 adet kollektör,4 adet sondaj,1 adet ENH,  3 adet Terfi hattı ve 3 adet depo bakım, Akçakent ilçemize 1 kollektör,1 adet sondaj, 2 adet depo bakım ve 2 adet ishale hat değişimi, Akpınar ilçemize 5 adet kollektör,1 adet sondaj ve 3 adet depo bakım, Boztepe ilçemize 4 adet kollektör ve 2 adet depo bakım, Çiçekdağı ilçemize 3 adet kollektör, 1 adet sondaj, 2 adet ENH(Enerji Nakil Hattı) ve 4 adet depo bakım, Kaman ilçemize 8 adet kollektör, 1 adet ENH(Enerji Nakil Hattı), Mucur ilçemize 7 adet kollektör, 1 adet ENH(Enerji Nakil Hattı),2 adet depo yapımı olmak üzere toplamda; 35 köyümüze kollektör sistemleri, 27 köyümüze depo bakımları, 1 köyümüze yeni depo yapımı,   9 köyümüze enerji nakil hatları ve terfi sistemleri, 8 köyümüze sondaj ve 2 köyümüze de ishale yenileme çalışmaları olmak üzere toplam 82 köyümüze yaklaşık 11 milyonluk yatırımla toplam 82 adet su ve alt yapı projesi yapacağız.

                Ekiplerimiz çalışmalara başlamış bulunuyorlar. Sahada çok büyük özveri ile çalışan ekiplerimize ayrıca çok teşekkür ediyorum. Çalışmaları biten köylerimize hayırlı olmasını diliyorum. 2020 yılı ile beraber 135 köyün tüm içme suyu hatlarının yenilenmiş olacağını belirten Genel Sekreterimiz Yılmaz; “Yapmış olduğumuz tüm Köy içme suyu çalışmalarımız sonucunda hedefimiz 2023 yılına kadar tüm köylerimizin içme suyu yenileme ve bakım çalışmalarını tamamlayıp köylerimizin hizmetine sunmaktır.” dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyorsinan cinar
8.06.2020 18:27:51
ilgi ve alaka devlet görevini yapmak insanlık için bu projeleri baslayimda bitiren tüm ilgili makamlara sonsuz tesekkrlrimi sunar başarılarımız daim olmasını dilerim

YAZARLAR