107 Okul Ve Kurumdan 23'ü 'Temiz' Sertifikası Aldı

"Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı.

         Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı.

         Başvuru öncesi okullar tarafından, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin sürdürülmesi amacıyla belirtilen işlem basamaklarının tam olarak yerine getirilmesi gerekiyor.

       Mevcut şartlarını yerine getiren okullara, program yetkilileri ve İşyeri  Sağlığı ve Güvenliği Ekibi tarafından saha taraması yapılarak yerinde denetimler gerçekleştirildi. Yapılan kontrol sonrası şartları uygun görülen kurumların "Okulum Temiz" sertifikası ile  belgelendirilmesi uygun görüldü. Tüm bu çalışmalar sonucunda  ilimizde bulunan 192 okuldan 184 okul başvuru yaptığı öğrenildi. Bu müracaatlar  içerisinden 107 okul ve kurumun başvuruları onaylanırken yüzde 96'lık başvuru  oranı  sağlanmıştır.  Bugün itibariyle başvuruları  onaylanan 107 okul ve kurumdan 23'ü Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazandı.

     Kırşehir  Öğretmenevinde yapılan toplu sertifika töreninde, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Müdür Yardımcısı Hakan Güriçin tarafından okul müdürlerine sertifikaları dağıtıldı. Okulum Temiz Sertifikası almaya hak kazanan okullar şu şekilde: "24 Aralık Atatürk İlkokulu, Aşıkpaşa İlkokulu, Fatoş Çetin Anaokulu,  Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Defne Kılıçözlü Anaokulu, Ş.Ömer Halis Demir İlkokulu ve İmamhatip Ortaokulu, H. İhsan Yeşilli Özel Eğitim Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Türkmani İlkokulu, Vahide-Hüseyin Karahan Uygulama Okulu, Muharrem Sayan İlkokulu  ve Ortaokulu, Hürriyet  İlkokulu, Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu, Necatibey  İlkokulu ve Ortaokulu, Öğretmen Bedia Köksal Güler İlkokulu, Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu."

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR