Kırşehir TSO`dan Çınar`a ziyaret

           Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ziyaret etti. 
            Yılmaz ve TSO heyeti Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ve Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile bir süre sohbet etti ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen etkinlik, eğitim ve çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. 
Kırşehir'de aktif olarak gerçekleştirilen eğitimlerde büyük başarı ivmesi yakaladıklarını ifade eden Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yılmaz, Çınar Kırşehir Gazetesi Haber Merkezi'nin de sorularını yanıtladı. E-Randevu Sistemi ile TSO üyelerinin zamandan tasarruf yapacağını ifade eden Yılmaz açıklamasında; "Zaman telafisi olmayan ve israf edilemeyecek kadar önemli bir kaynaktır. İş adamları içinse en büyük sermayedir. Çoğu iş dünyası temsilcisinin kamu kurum ve kuruluşlarında iş ve işlemlerini yapmak için önemli ölçüde zaman ayırmak zorunda. Oda olarak TOBB Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistemi kriterlerince etkili ve çözüm odaklı hizmet vermekteyiz. Şimdi Odamıza kazandırdığımız bu sistemle üyelerimiz ve Odamızda işlemi olan iş dünyası temsilcileri web sitemiz üzerinden e-randevu alabilecek. Randevu alırken işlemin hangi tarih ve saatte yapılmasını belirleyebilecek. Ayrıca işlemi hangi personelin yapacağını, işlem için hangi evrakların istendiğini, işlemin ne kadar süreceğini, işlemin yaklaşık maliyetini randevu sürecinde görüntüleyebilecek. Alınan işlem randevusu e-posta adresine iletilerek üyelerimiz işlem sürecine hakim olarak Odamıza gelecek. Yanlış alınan randevular veya tarih değişiklileri şifre kullanıcı adı gibi uğraştırıcı adımlar olmadan iptali de sağlanabilecek” dedi.
           İş dünyasının zamanla yarıştığı şu günlerde teknolojinin daha etkin kullanılarak verimin yükseltilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Mustafa Yılmaz, oda olarak her türlü yeniliği üyelerin hizmetine sunma gayretinde olduklarını ve oda üyelerinin menfaatlerine olacak tüm faaliyetleri gerçekleştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerinden de bahsederek tüm iş dünyasına bol kazançlı günler diledi.
Yılmaz açıklamasında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın amacının il ve üyelere yönelik ekonomik, sosyal, kültürel ve teknolojik anlamda fayda sağlayacak projeleri hayata geçirerek katma değer yaratmak ve benimsediği kurumsallaşma prensipleri ile camiada örnek bir kurum olmak olduğunu ifade ederek bu noktada çalışmalarının aralıksız şekilde sürdürüldüğünü de ifade etti. 
Kırşehir'de Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ve kirsehirhaber365.com internet sayfasnı her gün takip ettiğini ifade ederek; kamuoyunun bilgilendirilmesinde, toplumu aydınlatan basın mensuplarının önemli bir sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade etti. 
             Başkan Yılmaz; “Halkın bilinçlenmesi, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenen basın çalışanları, bu görevlerini farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yerine getirmektedirler. Zor şartlarda çalışan ama tüm zorluklara rağmen toplumun haber alma özgürlüğü için mücadele eden basın emekçileri, bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte, aynı zamanda demokrasinin sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler. Kırşehir basınının, son yıllarda gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği gibi alanlarda önemli gelişmeler göstererek ülkemizde saygın bir yere gelmesi de bizleri ayrıca gururlandırmaktadır. Yine basın emekçileri, hızla büyüyen ve gelişen Kırşehirimizin gerek ekonomik gerekse sosyal olarak geldiği noktada sivil toplum örgütlerinin yanı sıra basın kuruluşlarımızın katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Atatürk'ün 'basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren Çınar ekibi olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü başta bir kez daha içtenlikle kutluyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum” diye konuştu.
             Sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmede, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapmayı planladığı projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Yerel Basının durumu, Kırşehir’in çözüm bekleyen sorunları ve gündeme dair genel konuların karşılıklı değerlendirildiği görüşme sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz misafirperverliklerinden dolayı Çınar Kırşehir Gazetesi'ne teşekkür etti.
 
 YAZARLAR