Atatürk`ü Kırşehir`de Ağırlayacağız

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 100. Yıldönümü nedeniyle Kırşehir’de ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
         Mustafa Kemal Atatürk, Birinci Dünya Savaşı sonrasında yurdumuzun yer yer işgal edilmesi ve İstanbul yönetiminin bu işgaller karşısında kayıtsız kalması karşısında; Erzurum ve Sivas Kongreleriyle alınan kararlar neticesinde halkın moralini yüksek tutmak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerin adreslerinden bir tanesi de Kırşehir olmuştu. Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 100. Yılı nedeniyle Kırşehir merkez ve ilçelerinde bir dizi etkinlik düzenlenecek.
         Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 100. yılı kutlanacak. Gerçekleştirilecek program Mucur, Kırşehir ve Kaman’ da ayrı ayrı düzenlenecek Kırşehir Valiliği tarafından yapılan kutlama  programı da belli oldu. Mucur’da gerçekleştirilecek anma programında bugün saat 10:00′ da Altınyazı Yolu- Mucur Kültür Merkezi Önünde Mucur Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Mucur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce organize edilen Atatürk’ü Anma Kros Yarışması düzenlenecek. 22 Aralık 2019 Pazar Günü saat 10 30’da Mucur Kültür Merkezi’nde Mucur Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Mucur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreninin ardından Saygı Duruşunda durulacak ve İstiklal Marşı  okunacak. Saat:11:00′ da Mucur Kültür Merkezi’nde İstiklal Marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Ardından Sinevizyon gösterileri, şiir dinletisi, Atatürk’ün sevdiği türkülerin söylenmesi gibi etkinlikler düzenlenecek. Ödüllerin verilmesinin ardından kapanış gerçekleştirilecek.
Kırşehir’de gerçekleştirilecek olan programda 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 10:00′ da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kılıçlı Köprüsü – Gazi Parkı Güzergahı arasında Yıldız Kızlar ve Erkekler (2006 – 2007) – Genç Kızlar ve Erkekler (2002- 2003- 2004- 2005) tarafından Atatürk’ü anma kros yarışması düzenlenecek. 22 Aralık 2019 Pazar günü saat 08:00 – 20:00′ da Anıtkabir’de gençler Atatürk’ü ziyaret edecek. 24 Aralık 2019 Salı günü saat 10:00′ da Atatürk Anıtı’na Cacabey Meydanı’nda Valilik ve Belediye Başkanlığı çelengi sunulacak. Saat 10:30’da Kırşehir Belediye Başkanlığı tarafından hava şartlarında göre Kılıçlı Köprüsü – Basın Anıtı – Atatürk Caddesi – Gazi Parkı güzergahında Kontej Yürüyüşü düzenlenecek. Saat 11:00′ da kaleden üç pare top atılacak Gazi Parkında İstiklal Marşı okunacak protokol konuşmalarının ardından şiirler okunacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehirli Gençler Derneği Anı Defterine Yazdığı Metin okunacak Gençliğin Atatürk’e Cevabı okunacak. Halk Oyunları gösterisi düzenlenecek. Atatürk Koşusunda dereceye giren sporculara ödülleri verilecek. Saat 12:00′ da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Muharrem Ertaş Salonunda Atatürk’ün Kırşehir’e gelişi Konulu Konferans düzenlenecek ve Atatürk’ün Sevdiği türküler söylenecek. Kaman’da gerçekleştirilecek programda ise 19 Aralık 2019 Perşembe günü saat: 10:00′ da İlçe Gençlik ve Spro Müdürlüğü tarafından Atatürk’ü Anma Kros yarışması düzenlenecek. 25 Aralık 2019 Çarşamba günü 10:30′ da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek programda Şanlı Bayrağımız Cumhuriyet Meydanı girecek. Atatürk Anıtına çelenkler sunulacak. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı okunacak. Saat 11:00′ da İlçe Hak Kütüphanesi Müdürlüğü’nde İstiklal Marşı okunacak. Protokol konuşmalarının  ardından şiirler okunacak, türküler söylenecek. Ödül töreninin ardından kapanış gerçekleştirilecek. ”
 YAZARLAR