Şairlerden Vali Akın`a Ziyaret!

            Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Âşıkpaşa Şiir Şöleni kapsamında ülkemizin dört bir yanından ilimize gelen yazarlar, ozanlar ve şairler Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
            Vali İbrahim Akın, Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’nce (KIYŞAD) düzenlenen 8. Uluslararası Âşıkpaşa Şiir Şölenine katılmak üzere ilimize gelen misafirleri kabulünde yaptığı konuşmada, kültür, tarih, medeniyet ve müzik şehri Kırşehir’de Âşık Paşa Şiir Şöleninin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.
             Komşu ülkelerden ve diğer şehirlerimizden gelen misafirleri şairler ve ozanlar diyarı Kırşehir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Düşündüklerini yazıya ya da söze döken, duygularıyla hitap eden şairler, şiir yazıp okumanın yanı sıra kültür elçiliği görevi de yapıyorlar. Şiirlerimizin, türkülerimizin ve bu geleneğimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında siz değerli kültür ve sanat insanlarının ve bu tür şiir şölenlerinin payı gerçekten büyük. Bu şiir şöleninin de, yetiştirdiği ozan ve şairler ile ön plana çıkmış ilimizi, Aşıkpaşa’yı, UNESCO tescilli müzik kültürümüzü ve diğer değerlerimizi tanıtmaya önemli katkılar sunacağına inancımız tamdır. Bu duygularla, şiir şöleninin faydalı geçeceğine inanıyorum.” dedi.
             KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut da konuşmasında, kendisi ve bütün şairler adına Vali İbrahim Akın'a desteklerinden ve kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti. Şairlerin şiirler okuduğu ve kendi yazdıkları kitaplardan Kırşehir Valisi İbrahim Akın'a hediye ettikleri ziyaret, yapılan sohbet ile sona erdi.YAZARLAR