Ahi Stadı`nın Çehresi Kırşehir`e Şimdi Yakıştı

            Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin… Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlükleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin birleşmesinin ardından göreve başlamasının üzerinden çok bir zaman geçmemesine rağmen Kırşehir'in adına yakışır çalışmaların altına imza atıyor. 
/Resimler/Editor/images/WhatsApp%20Image%202019-09-21%20at%2012_17_22.jpeg
            Kırşehir'i yakından tanıyan, spor ve spor branşları ile yakından ilgilenen başta Ahi Stadı ve Ahi Evran Gençlik Kampı olmak üzere birçok alanda gençlerin ve Kırşehirlilerin gönlünü kazanan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, Ahi Stadı'nda öyle bir çalışmanın altına imza attı ki; Ahi Stadı şimdi Kırşehir'e yakışır hale geldi. 
/Resimler/Editor/images/WhatsApp%20Image%202019-09-21%20at%2012_17_23.jpeg
           Her fırsatta dile getirdiğimiz ancak sadece dilde kalan değerlerimiz bundan sonra Ahi Stadı'nda ağırlayacağımız başka illerden gelen sporcuların yanı sıra tüm Türkiye'ye hatta dünyaya açılacak. 
/Resimler/Editor/images/WhatsApp%20Image%202019-09-21%20at%2012_17_24.jpeg
"Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz" diye sadece bu dünyaya gönül verenlerin kaybedeceğini bizlere ilettiği Yunus Emre, özellikle yaz aylarında olduğu gibi sonbaharda ve tüm mevsimlerde bizlere flamingoları ve göçmen kuşları ile bir doğal şölen sunan Seyfe Gölümüz, "Hak İle Sabır Dileyip Bize Gelen Bizdendir,Akıl Ve Ahlak İle Çalışıp Bizi Geçen Bizdendir" cümlesini kulağımıza küpe edindiğimiz 16-22 Eylül tarihleri arasında da etkinliklerle andığımız Ahi Evran-ı Veli, Osmanlı Devleti'nin fikir babası olarak tanıdığımız ve bize İslamı anlatarak Ahi şeyhi, Osman Gazi'nin kayınbabası ve hocası Şeyh Edebali, Aşık Paşa'nın öğretmeni, Mevleviliğin kurucularından Süleyman Türkmani'ye, Unutulmaz Bozlak Üstadımız ve 2012 yılında kaybettiğimiz Neşet Ertaş'a, Yapının 13. yy. a ait olduğu sanılan moloz ve kesme taştan yapılmış olup payelere oturan üç kubbe ile örtülü bu gün camii olarak kullanılan yapının esasında bir darphane olabileceği düşünülen Lale Camii'ne, Türk Dili ve Edebiyatı'na kazandırdığı Garibname'nin sahibi, Türkçe'nin gelişmesine katkı sunan Aşık Paşa'ya, 14. yy başlarında Kırşehir'de yaşadığı öğrenilen ve dili, güzel vezni ve sade Türkçesi ile Türkçe'nin Anadolu'da bir kültür dili olması için çabalamış Ahmed-i Gülşehri'ye kadar birçok isim Ahi Stadı'nda konuklar için hazırlandı. 
/Resimler/Editor/images/WhatsApp%20Image%202019-09-21%20at%2012_17_25.jpeg
             Kırşehir'de 7 bin 500 kişilik kapasiteye sahip ve yapımı 1969 yılında tamamlanan, Kırşehir'in en büyük ve en gözde sahalarından biri olan Ahi Stadı'nın bugünkü halini görenler ise bu noktada emeği geçen Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin'e teşekkür ediyor. 
Ahi Stadı'nın çehresinin Kırşehir'in tarihi ve kültürel değerlerine uygun hale getirilmesi ve Kırşehir'in tanıtımına katkı sunmak amacıyla yapılan bu çalışmalar takdir toplarken, taraftar koltuklarının hemen arka kısmına konuşlandırılan bu güzel ve anlamlı tabelalar ile Ahi Stadı Kırşehir'e özgü hale getirildi. 
Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com Ailesi olarak Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin'i tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. 
/Resimler/Editor/images/WhatsApp%20Image%202019-09-21%20at%2012_17_26.jpegYAZARLAR