"Kırşehir tutarsız açıklamalarla ulusal medyaya taşınıyor"

          AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, bugün saat 13.30'da AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Altaş yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Biliyorsunuz Merkez ilçe Başkanı olarak görevlendirilmemizden bu yana nerede ise 2 yıl oldu. Elimizden geldiğince çalıştık. Sizlerle tek tek olsa da zaman zaman bir araya geldik samimi sohbetler ettik. Zaman zaman bültenler ile fikirlerimizi paylaştık, sizler de sağ olun yayınladınız. Ancak hiç  basın  toplantısı yapmadık. Bu ve zamanlama bir araya gelince davetimizden bu yana sağolsun hiç telefonumuz susmadı. Aslında uzun süredir düşündüyorduk  ancak  muhataplarına cevap hakkını bırakmak gerektiğini düşündüğümüz için konuşmadık. Fakat beyanlar artık davamıza, düşüncemize de zarar vermeye başlayınca bazı konular ve konuşmalar hakkındaki düşüncelerimizi paylaşmanın zamanının geldiğini düşündük. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ,Ankara Milletvekili, Sayın Yıldırım Kaya ;Dün ilimiz de özel bir tv kanalında gündeme ilişkin bir takım bizce mesnetsiz, tutarsız ve üzücü açıklamalarda bulunmuştur. Ben ilk olarak bu açıklamaların bazılarının kamuoyu önünde daha iyi anlaşılması için altını çizeceğim,bir kısmına da itiraz kaydımı koyacağım.
         Basın Mensubu arkadaşımızın Kırşehir 31 Mart 2019 Mahalli İdare seçimlerini hatırlatarak, Özellikle aday belirleme sürecini de kastederek emeğinin büyük olduğunu beyan edip seçimde alınan başarıyı değerlendirmesini talep ediyor. Sayın Kaya, bunun Kırşehir Halkının başarısı olduğunu beyan ediyor ardından ,Bu sadece CHP nin başarısı şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini ifade ederek resmi ortakları Millet İttifakı partilerini saydıktan sonra Millet İttifakının içerisinde olmayan “Halkın Demokrasi Partisinin katkısı bu seçimlerin kazanılmasında önemli faktörlerden biridir.” Şeklindeki bir ifade de bulunmaktadır.
Bizce bir Genel Başkan Yardımcısı o partiyi temsil eder ve söyledikleri de O partiyi bağlar ,Türkiye Genelinde HDP İle İttifakı kabul etmeyen Cumhuriyet Halk Partisi, Sayın Genel Başkan Yardımcısının açıklamaları ile suçüstü yakalanmış ve gayrı resmi ittifakını tescillenmiştir.
         HDP’nin terör ile irtibatını da kabul etmeyen,  HDP nin gayrı resmi seçim ortakları olmasının da etkisi ile    Diyarbakır' da azılı terör örgütünün elinden yavrularını kurtarmak için eylem yapan annelerin toplumsal tepki oluşturmasını hazmedemeyen Sayın Kaya’nın cumartesi anneleri güzellemelerini hayretler içerisinde izledik. 
         Geçtiğimiz Temmuz ayının ilk günlerinde TBMM de HDP Grup başkan Vekili Fatma Kurtulan’ın İyi parti sıralarını kastederek  “Size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ye içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Siz şunu bileceksiniz: En köşede oturuyorsunuz. Bakın, aritmetiğe bakın. Zar zor şu kapıdan içeri girdiniz, en köşede oturuyorsunuz, kapının eşiğinde oturuyorsunuz.” Sözlerinin arkasındaki gerçek Sayın Kaya’nın beyanları ile tescillenmiştir.
         Kendilerini Milliyetçi ,ülkücü olarak adleden siyasi ortakları bu açıklamaları nasıl içlerine sindirebilmişlerdir. O da onların cevaplaması gereken sorudur.
Diyarbakır anneleri ile ilgili konuya biraz daha değinmek istiyorum ,Çünkü Sayın Kaya’nın bir cümlesi çok doğrudur. “Terörün bitirilmesinde ,o çocuk ya da daha doğru deyimle Terör suçuna sürüklenmiş çocuklarının bulunması ve getirilmesi konusunda muhatap tektir ve bu muhatap “DEVLET”tir. Ancak dün akşam itibarı ile 41’e ulaşan Anaların biri terör örgütlerine diğeri ise devlete –Cumhuriyet   Savcılarına- iki mesajı vardır.bunu göz ardı edip itibarsızlaştırmanın ve ayrımcılık yapılıyor demenin izahı yoktur.
Orada Oturma eylemi yapan Analar Terör örgütüne, ”ARTIK SİZDEN KORKMUYORUM. SİZLE BİR ANA OLARAKTA MÜCADELE EDECEĞİM. ÇOCUKLARIMI ARTIK TEHDİTLE DE OLSA ALAMAYACAKSINIZ.” Derken Kamuoyu ve Cumhuriyet Savcılarına da  ve tabiî ki sayın Kaya ve onun gibi düşünenlere de ”HDP İLE PKK ARASINDA İRTİBAT MI ARIYORSUNUZ.İŞTE SİZE İRTİBAT… BU PARTİ GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜT, BU ORGANİZASYONLA ÇOCUĞUMU KAÇIRDI,KANDIRDI… DAĞA GÖTÜRÜP KULLANIYOR...İŞTE SİZE İRTİBAT, İLTİSAK, İŞTE SİZE DELİL” diyor. HDP nin sadece PKK nın siyasi uzantısı değil bir fiil eleman tedarikçisi olduğunu haykırıyor.Suçüstü yapıyor. Anlarsan.
          HDP’li Belediye Başkanlarının, Milletvekillerinin sırtlarını yasladıkları yerleri alenen belirtmelerine rağmen;
* Makam Araçlarında Alçak Terör Örgütünün Mensuplarını 
* Terör Örgütü Silahlarını ,Örgüt elemanlarını taşırken HDP ile PKK ‘nın bir bağlantısının olmadığını belirtmenin anlamı nedir? 
  Sayın Kaya , CHP ‘nin 27 yıl kesintisiz iktidarını unutarak 17 yıllık iktidarı erimek ve çürümekle itham etmektedir.Ve 31 Mart seçimleriyle CHP de bir değişikliğin olduğunu artık  halkın içerisinde olduklarını belirtirken aldıkları oyu belediye başkanı oyu olarak alıyor. Sayın KAYA sizin Kırşehir’deki oyunuz,İl Genel Meclisi üyeliğinde almış bulunduğunuz %27,64 tür.
       Kendi ifadeleri ile halkın nabzını anlamaları ve siyaseti halkla birlikte omuz omuza yapmayı 10 yılda öğrenenler, Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık olarak 6 ay geçmesine rağmen hala Müdür atamaları ile uğraşmaya devam  eden Kırşehir Belediyesi,anlaşılan o ki vatandaşın sorunlarını anlaması ve bu sorunlara çözüm üretmesi bir hayli zaman alacağa benziyor.
Sayın Ekicioğlu’nun  seçildiği günden bu yana tutarsız açıklamaları ile ayda 1 ulusal medyadayız.Bu tutarsız açıklamalara muhatabının cevap vermesini isterdik.Ancak yapılan açıklamalar artık bizim dava diye kabul ettiğimiz düşüncelerimize zarar verecek iftira ya da algılarla partimize zarar vermeye başlamıştır. Bunun için  Medyadik Belediye Başkanımıza bizim de sizin aracılığınızla sormak istediğimiz bir kaç husus var.
        Sayın Kaya ve Sayın belediye başkanı Ekicioğlu sürekli bin bankamatik memurundan bahsediyorlar. Önce 300 dü sonra 145 e indi şimdi de daha da indi sayı. 
         Sayın Ekicioğlu!  bahsetmiş olduğun bankamatik memurları kim? Bunların isimlerini kamuoyu ile neden paylaşmıyorsun ? Bunlar hakkında  ne işlem yaptın? Akıbetleri ne oldu? İşten attın mı? Aldıkları maaş ve ödemeler için geri ödeme prosedürü başladı mı? Avukat olarak herhalde Kırşehir’de yeterli kapasitede bulamadığını düşündüğün için Ankara’dan getirdiğin meslektaşıma sor. Kamu zararının tahsili için gerekli çalışmayı yapmazsan sende suçlu olursun. Yoksa Hırsızı açıklamaktan neden çekiniyorsun.
       * Belediye meclisinde yapmış bulunduğunuz ilk toplantı da hiç te gerek yokken Makam Aracını bırakacağınızı belirttiğiniz. Kanunen mümkün olmadığı halde kendi aracınızı kullanacağınızı,masraflarını belediyeden alacağınızı  belirttiniz. Yetki isteyeceğinizi belirttiniz.. Ben de size şimdi basın önünde soruyorum:
         Sayın Ekicioğlu!; Mülkiyeti Jeotermele ait ama sizin algı ile kiralanmış araç olarak gösterdiğiniz Makam aracı hala siz ya da personeliniz tarafından kullanılıyor mu? Yoksa iade mi ettiniz.Siz bıraktınız onlar mı devam ediyor.Peki o zaman niye bu kadar laf ettiniz?
          * Yine bir belediye meclis toplantısında yemişler,yemişler parasını ödememişlir diye başladığınız konuşma ile çıktınız kamu oyunun önüne daha sonra sustunuz .Bu konuda tahsil ettiğiniz para var mı? İddalarınızı  Savcılığa taşıdınız mı? Her Fırsatta Kırşehir Belediyesinin borcundan bahseden Sayın Selahattin Ekicioğlu amacınız ülke gündeminde popüler olmak mı? Varsa usulsuz Bir harcama savcılık ve mahkemeye başvuru konusunda sizi engelleyen kişiler ya da başka şeyler mi var?  Yoksa artık bizler borcu duymaktan usandık. Nasıl borç olmayacağını siz bize 6 ayda öğrettiniz.
Başka kişilere de atfedilse de Maarif nazırlarından Emrullah Efendi’nin 'Şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim’ diye bir sözünü hatırlarsınız. Belediyemiz artık bu prensiple çalışıyor. Arabalar zarar mı ediyor,hizmetten vazgeç bir kısmını seferden çek,şoförleri çıkart  bir kaçını da başka belediyelere gönder olay tamam.
           Pazar yerindeki Asansörde kaza mı oldu,Tedbir de.. asansörü kapat bir daha da yaptırma ,insanlar sıkıntı mı çekiyor önemli değil tasarruf…
Mahalle konaklarının kapısına benzin çok gidiyor diye kilit vur.Kreş yapacağım bahanesini ortaya at.Kapat kurtul.
            Çarşı Camii yanında tuvaletlerde su,kağıt ve peçete çok mu gidiyor.Abdesthanenin kapısına arızalı diye yazdır işlem tamam… 
              Tuvalet kısmını geç oğlum sen çalıştır diye birine ver  o da kapıya Tuvalet 25 krş diye yazsın ver kurtul… Sayın Ekicioğlu, İhaleye Fesat Karıştırma suçu nedir.. Belediye hizmet tesislerinin tahsisi nasıl yapılır bir sor istersen…
           Yakında Kent parkı da suyunu değiştiremiyorum bahanesiyle sen de kumla dolduracaksın diye korkuyorum.
           Öyle değil mi 'Şu işletmeler ve hizmetler olmasaydı, sen bu belediyeyi ne güzel idare ederdin’
Şimdi de başka bir soru;
           Belediyede yakın çalışma arkadaşlarınızın içerisinde güvenlik soruşturması nedeniyle ataması yapılmadığı halde yanınızda çalıştırmaya devam ettiğiniz hatta güvenlik soruşturma aşamasını devre dışı bırakarak belediye şirketine aldığınız personeliniz var mı? Varsa kim?
           Sayın Ekicioğlu; Seçimden Sonra Kaç yakın akrabanızı işe aldınız,Kamuoyuna ve seçmenlerinize bunların liyakatları konusunda bilgi verecekmisiniz? Personel Müdürlüğü görevine çok yakın bir akrabanızı getireceğiniz doğru mu?
  Eminim bu konularda belediye meclisinde mi olur başka yerde mi bir cevap verirsiniz.    
              Hemşehrilerimiz  5 Yıl Boyunca Kırşehir Belediyesinin Yönetimini size verdi.Lütfen artık gündelik dedikodu siyasetini bırakıp memlekete hizmet etmekle uğraşın.Bu memleket hepimizin. Basit park bahçe hizmetlerini yerine getiremez duruma gelen, 6 ayda bir metre asfalt atamayan, su patlakları günlerce tamir edilmeyen, zaruri hizmetleri aksayan bir belediyecilik anlayışı ne kadar sürdürülebilir hep beraber yaşayıp göreceğiz."
              Kamuoyunda dedikodulara neden olan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, "İstifa edecek" yönündeki ifadelerede açıklık getirdi. Altaş açıklamasında AK Parti İl kongresinin ardından kendisini görevlendirme ile Merkez İlçe Başkanlığına getirildiğini ve yaptığı ilk açıklamasında olduğu gibi bugünde bu göreve bir dönem için talip olduğunu ancak üzerine düşen tüm sorumlulukları parti düşüncesine ve davasına uygun şekilde yerine getireceğini belirtti. Bilgehan Altaş istifanın söz konusu olmadığını bu cümlelerin tamamen dedikodudan ibaret olduğunun altını çizdi. YAZARLAR