"Bu kadar da olmaz!"

         Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur Belediyesi'nin 2009-2019 yılları arasında yapılan çalışmaları değerlendirdi. 
          Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 10 yıllık süreçte Mucur Belediyesi'ni bağlı hizmet birimlerinin adeta hurdaya döndüğünü ifade ederek, araçların motorlarının sökülmesinin bir yana hizmet birimlerinin de kullanılamaz hale getirildiğini ifade etti. 
         Yılmaz, başta terminal binası olmak üzere evrak arşivi, tuvaletler ve belediye binasının halinin içler acısı olduğunu ve kalitesiz bir şekilde hizmet verilmeye çalışıldığını kaydetti. Yılmaz açıklamasında bir önceki yönetime tepki göstererek, resmi evrakların dahi gelişigüzel istif edildiğini dile getirdi. Su deposunun tahrip edildiğini, duvarlarına yazılan yazıların bile bakımsızlıktan okunamaz hale geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, seçim öncesinde personel alımı, görevlendirmesi, doğrudan teminler konusuna da değindi. 
Mucur Belediye Başkanlığı'nın 43 trilyon borcunun olduğunu açıklayan Atılgan Yılmaz, sahte imzalarla evrak giriş çıkışlarının yapıldığını ve sorumsuzluğun hat safhada olduğunu kaydetti. Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceğini ifade ederek yasal olarak bütün işlemlerin başlatıldığını ve yargı sürecinin devam ettiğini kaydetti. Mucur Belediye Hizmet binası girişi ve birim müdürlüklerinin duvarlarının ve işlem masalarının resmen döküldüğünü kaydeden Atılgan Yılmaz, araç deposunda bulunan ve motoru ve lastikleri olmayan araçların da hesabının yargı önünde sorulacağını kaydetti. 
"SORUMSUZLUĞUN CEZASI YARGIDA SORULACAK"
          Mucur Belediyesi'nde 2009-2019 yılları arasında yaşanan birçok sıkıntı olduğunu ve bu noktalarda avukatlar aracılığıyla yargıya intikal ettirildiğini ifade eden Yılmaz, meclis üyelerine de seslenerek kendisinin altına imza atmadığını hiçbir evraka imza atmamaları gerektiğini söyledi. Muhtarlar ve Mucur halkı ile sürekli istişare içerisinde olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, Mucur halkının zararına olan hiçbir çalışmaya başlamayacaklarını belirtti. Zabıta, özel kalem ve tüm birimlerin yapısal sıkıntıların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını söyleyen Başkan Yılmaz düzenlediği basın toplantısında adeta hop oturup hop kalktı. Mucur'un kimsesizliğe terk edildiğini ve onlarca personelin işe gelmeden bankamatikten maaş aldığını tespit ettiklerinin altını çizdi. Bu konuda da sıkıntıların yargıda çözüleceğini dile getiren Yılmaz, Mucur ve Mucur halkının her zaman yanında olduğunu kaydetti. 
"ALLAH KARAKTERE ZEVAL VERMESİN"
          Mucur Belediye Başkanı Yılmaz, karaktersiz bir şekilde Mucur halkını ve Mucur Belediyesi'ni sürekli zarara uğratarak yanmışlar yapan herkesin karşısında olduğunu ifade eden Yılmaz,  geçmişte yapılan yanlışları düzelterek işe başladıklarını dile getirdi ve 'Allah karaktere zeval vermesin' dedi. 
"BİZ BELEDİYEYİ BÖYLE DEVRALDIK!"
       Mucur Belediye Başkanı Yılmaz, basın toplantısı öncesinde Mucur Belediyesi'ni nasıl devraldıklarını ilişkin 40 dakikalık bir slayt gösterisi sunumu yaptı. sunumda Mucur Belediyesi'nin kırık dökük bir hale getirildiği gözlerden kaçmazken sağlıksız koşullarda çalışan memurların odalarının ve masalarının da hali gözler önüne serildi. Halkın oyu ile hizmete talip olunan makamların son durumlarını belgeleri ile birlikte basına anlatan Yılmaz, "Eğer Mucur Belediye Başkanı olarak yaptığım asılsız ve usulsüzlükler varsa mutlaka bunun açık açık yayınlanmasını istiyorum" dedi. Başkan Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Bugünlere kadar bizlere atılan iftiraları geride bırakıp bu saatten sonra Mucur'a hizmet için kendimizi adayacağız."
"SİGARA İZMARİTLERİ KÖTÜ KOKULAR OLUŞTURMUŞ"
         Mucur Belediyesi'ni devraldıklarında kırık dökük duvarların, olmayan kapı kollarının, pislikten ve bakımsızlıktan girilemeyecek yerler olan birimlerin ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda içilen sigaraların yerlere atılan izmaritlerini gördüğümüzde adeta şok geçirdik. Biz Mucur Belediyesi'ni nasıl devrettiğimizi bugün gibi hatırlıyoruz. Makam odasında bulunan parkelerin arası pislikten açılırken alt kısımlarında oluşan toz ve pamuk yığınları farelere yuva olmuş ve bizler bunu gördüğümüzde bu kadar da olmaz dedik. Bütün ekibimizle belediyesinin ve bağı birimlerinin devraldığımızdaki görüntülerini tek tek kaydedip sizlere sunmak istedik. Çünkü Mucur Belediyesi'nde herkes gelişigüzel bir şekilde mesai yapmış ve Allah rızası için kimse etrafına bakmamış. Personel alımları ve görevlendirmeler kafaya göre yapılmış yasalara uyulmazken yasaları kendimize uydurmaya çalışmışız apaçık. İdare personellerden yapılan alımlar teknik kadroya aktarılmış, sağlık personelinde de 5'ten 3'e düşürülen kadro sayısı yine teknik kadroya aktarılmış. Teknik kadronun ne demek olduğunu bilmeyenler bu listede yer almış. Bizler bu konuda görüşmeleri Devlet Personel Başkanlığı ile irtibata geçerek yaptık ve bir şoku da burada yaşadık. Binlerce lira ödeme yapılan personellerin anne babaları eş ve çocukları da bizlere ulaştığında gerekli açıklamaları yapıyoruz. Biz kimseyi işten atmadık çıkarmadık. Yasalar neyse bizler onu uygulamakla, Mucur'un menfaatlerini korumakla bu işe halk tarafından görevlendirildik. Biz yasaları uygular Mucur'un ve Mucur halkının çıkarlarını koruruz kimse kusura bakmasın!"
"BELGELERİ HERKESLE PAYLAŞABİLİRİM"
           Mucur Belediye Başkanı Yılmaz, Mucur'un daha yaşanabilir bir ilçe olması noktasında gece gündüz demeden çalışacaklarını ifade ederek, Milletvekili Hacı Turan'a da kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Mucur'un önemli merkezlerinden biri olan Köme Piknik alanının sadece Mucur halkına değil çevre illerden gelen binlerce konuğa da ev sahipliği yaptığını ifade eden Başkan Atılgan Yılmaz, Köme Piknik ve Mesire Alanı'nın daha canlı ve modern bir görünüme kavuşması noktasında gerekli çalışmaların yapılması için incelemelerde bulunulduğunu ve en kısa zamanda bu çalışmaların hayata geçirileceğini kaydetti.  
“HER ALANDA İHTİYAÇ DUYULAN DEĞİŞİMLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"
          Başkan Yılmaz, halkın kendilerine 31 Mart seçimlerinde "Çalışın, bekamıza istiklal ve istikbalimize sahip çıkın, projelerinizi hayata geçirin, hedeflerinizden kopmayın" şeklinde mesaj verdiğine dikkat çekerek her alanda ihtiyaç duyulan değişikleri gerçekleştireceklerinin altını çizdi. 
Başkan Yılmaz, Kırşehir ve Mucur'da bulunan basın kuruluşlarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunarak "Önemli olan bu kritik bir süreçte görevimiz sapa sağlam durmak, birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkmaktır. Bizler Mucur'da esnaflarımızın rahat bir şekilde hizmet sunması ve vatandaşlarımızın kaldırımlarda güvenli bir şekilde yürümesi için kaldırım işgalleri konusunda da gerekli adımları atacağız. Birlik ve bütünlük içinde Mucur'u aydınlık geleceğe taşıyacak ve konuklarımızı huzur ve güler yüzle ağırlayacağız" dedi. 
ATM Memurlarına da ödenen rakamları açıklayan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 2 kişinin Mucur İlçe Belediyesinde görülmediğini ama maaşlarını aldıklarını söyledi. Halkın onay vermediği konulara girmeyecekleri ve ötekileştirmeyeceklerini anlatan Belediye Başkanı Yılmaz, “Makamlar kimsenin şahsi malı değil, halkın oyları ile hizmete talip olunan makamlarda yapılan tüm icraatları anlatıyoruz. Mucur Belediye Başkanı olarak yaptığım her davranışı takip etmenizi rica ediyorum. Makam odasında dahi kapı ve pencere kapalı olursa 5 dakika oturamıyorsun.”diye konuştu. ^Mucur İlçe Halk Eğitim Merkezinde toplantı düzenleyerek kendinden önceki dönemi anlatan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, kendisine doğrusunun ve yanlışın halk tarafından söylenmesini istedi. Belediye binası ve tesislerini gezerek devraldığı şekli kayıt altına alıp sonra ilçe halkına düzenlediği toplantılarda izlettiren Belediye Başkanı Yılmaz, “Devraldığımız alanları şimdide kendinize vakit ayırıp gidin ve gezin, belediye alanlarında çalışan işçiler kendi alanları gibi devlet alanlarını kullanmışlar. İstihdam oluşturmak için açtığımız kilit parke fabrikamız dahi kullanılamaz hale gelmiş, gece uykularım kaçıyor. Bazı tesis ve alanlarımız kullanılamaz hale gelmiş.”ifadelerini kullandı. Belediye Borçlarını da açıklayan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü;  "Eksik olan her alanı tadilattan geçirerek düzenlemesini yapacağız. İşçi ve memurun yeri ile oynamayacağım diye seçim kampanyalarımda söz verdim. Öyle bir duruma gelmiş ki alınan personelin tamamı teknik personel olmuş. Yaşanan durumla ilgili iç denetçi ve müfettiş talep ettik. Alınan meclis kararlarına göre hiçbir personel norm kadroya uymuyor. Benim imzan olmadan hiçbir meclis üyesi alınan kararlara imza atmasın. Hiç kimsenin zor duruma düşmesini istemiyorum. 
ATM MEMURLARINA 137 MİLYAR 654 BİN LİRA ÖDENMİŞ 
          "İsteyen herkese belgelerini vereceğim. ATM Memuru olarak adlandırılan ve işe gelmeden maaş alan 2 kişiye 137 milyar 654 bin lira ödeme yapılmış. Bu arkadaşlar, Mucur İlçesinde yoklar. Seçim öncesi gelmiş bir tanesi görevlendirme yapılmış gözüküyor. Belediyeye gelmeden maaşlarını almışlar. Şuanda Mucur Belediyesi fazla personel çalıştırıyor. Bizler madden ve manen usulsüzlük yapmayacağız. Kilit parke çalışması için ödenen bedel belediye hesaplarında yok."
İLÇE BELEDİYESİNİN GENEL TOPLAM BORCU 43 MİLYON 176 BİN 248 LİRA 
          "Belediye Genel Borcu 43 milyon 176 bin 248 lira Allah rızası için Mucur için çalışacağız. Çalışmamızı ise hiçbir beklenti olmadan yapacağız. Resmi açıklanan rakamlarla konuşuyorum. Emlak ve su alacağımız var. Tahsilat yapmaya çalışacağız. Harcamalarımız Mucur halkına açık olacak."
 YAZARLAR