Gazeteciler Cemiyeti ve Çınar Gazetesi`nden Ekicioğlu`na ziyaret

          Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Çınar Kırşehir Gazetesi Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
            Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Aşıkpaşa Gazetesi Yazı işleri Müdürü Aydın Kahraman, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Ahi Yurdu Gazetesi Sahibi Alparslan Demirbaş, Memleket Gazetesi Sahibi Murat Sürmeli ve gazete muhabirlerinin yer aldığı ziyarette Kırşehir gündemine dair önemli konular masaya yatırıldı. 
              Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından bu görevi devralan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'na teşekkür etti. 
              Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise Kırşehir'de yerel basının önemli bir görev üstlendiğini ve hep birlikte Kırşehir'in ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan projeleri hayata geçirmek üzere çalışmalar yapılacağını kaydetti. Ekicioğlu konuşmasında şunları kaydetti: "Kırşehir’e ve Kırşehirlilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Kırşehir’e inandık, Kırşehirli bize inandı. Yola çıktığımızda Kırşehirlilerin benden desteğinizi esirgemeyeceğini biliyordum. Çünkü ben sizin içinizden geldim. Sizi benim kadar kimse tanıyamaz. Geçmişte görev yaptığımız yerlerde elde ettiğimiz başarıdan dolayı çok gururluyum. Bu bize Kırşehir’in olan güvenin sonucudur. Kırşehir’ de kesinlikle ayrım yapmadan hizmet edeceğiz. Sorumluluğumuz büyük. Sadece günlük işleri yapmakla kalmayıp, Kırşehir’in gelişimi için atılması gereken tüm adımları atacağız. Herkes emin olsun ki, Kırşehir Belediyesi olarak, üretime ve  istihdama yönelecek girişimcilerimizin her zaman yayında olacağız. İnsanın öncelendiği bir belediyecilik anlayışı olacak. Daha düzenli bir Kırşehir olacak. Şeffaf belediyecilik ile hesap verebilir ve denetlenebilir olacağız. Her kuruşun hesabını vereceğiz. Katılımcı bir demokrasi anlayış göstereceğiz. STK’lara, sendikalara ve vatandaşın ne dediğine kulak vereceğiz. Birlikte yöneteceğiz. Kimseyle hesabımız yok, husumetimiz yok, kavgamız yok. Biz Kırşehir’i bir huzur, barış ve kardeşlik kenti yapmak peşindeyiz. Ben şunu istiyorum. Vatandaşlarımız mutlu huzurlu olsun, bir işi olsun. Akşam evine götüreceği aşı olsun, mutlu bir ailesi olsun. Bunun için mücadele edeceğiz.  Kırşehirli hemşehrilerim şunu unutmasın; Bizlerin hizmetlerini gördükçe, bizlerin Kırşehir’e sahiplendiğini gördükçe Kırşehir için, vatandaş için, yurttaş için çalıştığımızı gördükçe ve Kırşehir’i inşa edebilmek için gece gündüz demeden yorulmadan hep birlikte koşacağız. Bu noktada da Kırşehir'de vefakarca görevini icra eden basın mensuplarımız ile ortak istişarelerde bulunacağız. Kırşehir'i aydınlık geleceğe ulaştırarak örnek ve tanınmış bir şehir yapacağız" dedi. 
        Ziyaret Kırşehir'in gündemine dair gerçekleştirilen sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 YAZARLAR