"Mucur hizmette şaha kalkacak"

         Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur'da hizmetin startını verdi. Çalışmalara ilişkin bilgiler aktaran Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucurlu hemşehrilerimize daha modern ve ferah bir ortamda hizmet verebilme noktasında yeni belediye hizmet binası için proje startının verildiğini açıkladı.
         Atılgan Yılmaz açıklamasında " Milletvekilimiz Hacı Turan ile beraber İller Bankası Genel Müdürümüzü ziyaret ederek Mucurumuzun alt yapı çalışması temiz su boruları ve pis su boruları değiştirilmesi aynı zamanda arıtma tesisini yapılması ve Mucur'a yakışır Belediye Binası yapılması için proje çalışmaları başlatılmıştır" dedi.
         Mucur'un hizmet ve yatırımda şaha kalkacağını ve bu noktada çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini belirten Yılmaz şunları kaydetti: " "Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kolay adaptasyon sağlamaları için engelli eğitim merkezi açacağız. Engellilerin de en az normal bir insan gibi her türlü yaşam alanına rahatlıkla ulaşabilmelerini temin etmek üzere her türlü engeli kaldıracağız. Kaldırım ve tretuvarları engellilere göre yeniden düzenlenecektir. Belediyemizce yeni hizmet binasının tamamlanmasının ardından boşalacak olan eski belediye binasında gerekti tadilat işlemleri yapılarak kreş ve çocuk bakım merkezi haline getirilecektir. Tekkent Yapı Kooperatifi karşısındaki mera vasıflı arazisinin 100 dönümlük kısmının imar planında yükseköğrenim alanı olarak ayrılıp, en az 1 adet 4 yıllık fakülte yapılması çalışmalar yapılacaktır. Mucur Birlik dolmuşlarına aynı yerden durak tahsis edilmek üzere belediye terminali mevcut yerinden kaldırılarak bu alana komple bir spor kompleksi yapılacaktır. Kompleks içerisinde halı saha, olimpik yüzme havuzu, fittness salonu ve kafeterya olacaktır. Spor kompleksi ve gençlik merkezinin finansmanı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Mucur Belediyesi olarak, ilçede yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinden ücretsiz temizlik hizmeti verilecektir. Mevcut Belediye Hizmet Binası'nın karşısında bulunan alana ilçeye yakışır ve modern ve ferah ortamda vatandaşlarımıza hizmet verecek yeni bir belediye binasını yapımı gerçekleştirilecektir."YAZARLAR