Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz Mazbatasını Aldı.

     31 Mart yerel seçimlerinde Mucur Belediye Başkanı olarak seçilen Atılgan Yılmaz, bugün mazbatasını aldı. 
                Adliye çıkışında açıklama yapan Başkan Yılmaz, "31 Mart Yerel Seçimlerinde teveccüh göstererek, bizi bu önemli göreve layık gören tüm Mucur halkımıza şükranlarımı sunuyorum.  Vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle Mucur'un hizmetkarı olacağız" ifadelerini kullandı. 
             Atılgan Yılmaz Mucur için hayata geçireceği projeler ile ilgili olarak şunları kaydetti: "Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kolay adaptasyon sağlamaları için engelli eğitim merkezi açacağız. Engellilerin de en az normal bir insan gibi her türlü yaşam alanına rahatlıkla ulaşabilmelerini temin etmek üzere her türlü engeli kaldıracağız. Kaldırım ve tretuvarları engellilere göre yeniden düzenlenecektir. Belediyemizce yeni hizmet binasının tamamlanmasının ardından boşalacak olan eski belediye binasında gerekti tadilat işlemleri yapılarak kreş ve çocuk bakım merkezi haline getirilecektir. Tekkent Yapı Kooperatifi karşısındaki mera vasıflı arazisinin 100 dönümlük kısmının imar planında yükseköğrenim alanı olarak ayrılıp, en az 1 adet 4 yıllık fakülte yapılması çalışmalar yapılacaktır. Mucur Birlik dolmuşlarına aynı yerden durak tahsis edilmek üzere belediye terminali mevcut yerinden kaldırılarak bu alana komple bir spor kompleksi yapılacaktır. Kompleks içerisinde halı saha, olimpik yüzme havuzu, fittness salonu ve kafeterya olacaktır. Spor kompleksi ve gençlik merkezinin finansmanı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Mucur Belediyesi olarak, ilçede yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinden ücretsiz temizlik hizmeti verilecektir. Mevcut Belediye Hizmet Binası'nın karşısında bulunan alana ilçeye yakışır ve modern ve ferah ortamda vatandaşlarımıza hizmet verecek yeni bir belediye binasını yapımı gerçekleştirilecektir."
ATILGAN YILMAZ KİMDİR?
          Atılgan Yılmaz, 1960 tarihinde Kırşehir ili Mucur ilçesi Avcu Köyü'nde doğdu, ilkokulu Avcu Köyü ilkokulunda, Ortaokulu Kırşehir Cacabey ortaokulunda, liseyi Mucur Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Halen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ko¬operatifçilik bölümü ikinci sınıf öğrencisidir.
        1986-1987 yılları arası Kırşehir Çiçekdağı Tarım Kredi Kooperatifinde, 1987-1990 yılları arası Nevşehir Derinkuyu Tarım Kredi Kooperatifinde memur olarak, 1990-1999 yılları arası Kırşehir Mucurlarım Kredi Kooperatif Müdürü olarak görev yaptı.
        1999-2002 yılları arası Büyük Birlik Partisi Mucur Belediye Başkanlığı yaptı. 2009-2012 yılları arası Kırşehir Ak Parti il Başkan Yardımcılığı yaptı. 2002-2009 yılları arası partimizin Mucur Belediye Başkanlığını yaptı.
Evli 4 çocuk babasıdır.

 YAZARLAR