"Ufku olmayanın yönetim kabiliyeti de olmaz"

             Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir'de ev ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Gün içinde kentteki esnafların iş yerlerine uğrayan, akşamları da mahallelerde toplantılar yapan, ev ziyaretleri ile de vatandaşların gönüllerine dokunmaya devam ediyor.
                "Biz Kırşehirliler için her şeyin en güzelini yapmak istiyoruz" diyen Başkan Bahçeci "Ayrım yapmadan, partizanlık yapmadan, şuralı buralı demeden, insanların içine fitne sokmadan, iftira atmadan, dedikodu yapmadan, çalışanın paçasından çekmeden hizmetlerimizi gerçekleştirdik. 2009 yılında vizyonu olmayan bir şehirdik. Dedikodu ve fitne yüzünden. Particilik yüzünden, ayrışma ve çatışma yüzünden ama biz on yıldır biz asla biz bunları yapmadık. Elimizin tersi ile ittik. Tek derdimiz oldu hizmet oldu. Yaptığımız hizmetlerimiz ortada. Hepsini sizler görüyor ve biliyorsunuz. Birileri yapılan hizmetleri karalama peşinde. Çalışan değer vermemek hangi kitapta yazar. Hizmeti görmemek hangi insanlığa sığar."
"Gece gündüz uyumuyoruz, çalışıyoruz. Yatırım getiriyoruz. Birilerinin zoruna gidiyor. Yıllardır İzmir’e hizmet etmeyenler, köye döndürenler Kırşehir’e ne yapacaklar. Kırşehir ‘in yönetimi bunlara geçerse ilerimi gider, geri mi gider. Geri gider. O zaman meseleye sahip çıkacağız. Mesele parti meselesi değil. CHP ‘de benim partimdir bu ülkenin partisidir. MHP’de benim partimdir, bu ülkenin partisidir. İyi Parti ‘de bu ülkenin partisidir. Bizim derdimiz memleketimiz. Memleketimiz için tek yumruk olacağız." 
BİZ SEVDAMIZ KIRŞEHİR’İN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKÂRIYIZ
"Her şeyimizi ihmal ettik, işimizi ihmal etmedik. Dik durduk. Kimsenin önünde eğilmedik, sadece sizin önünüzde eğildik. Sadece rabbimizin önünde eğildik. On yıldır uğramadığımız saldırı kalmadı. Bu şehirde ne kadar rant şebekesi varsa hep hedeflerinde Yaşar Bahçeci oldu. Biz dimdik durduk asla boyun eğmedik. Bu kadar hizmet etmiş, yatırım yapmış, bu şehre her şeyi vermiş, bu şehre ömrünü vermiş, gençliğini vermiş bir kardeşiniz olarak sizden bir şey istiyorum o da taktir görmek ve arkamda durmak istiyorum. Sizin bize sahip çıkmanızı istiyorum. Biz sevdamız Kırşehir’in efendisi değil hizmetkârıyız. Bu şehirde hiçbir emeği olmayanlar, hiçbir alın teri olmayanlar şimdi çıkmışlar her şeyi istiyor. Benim istemeye hakkım yok mu. Bu seçimde CHP’li ve İYİ partili kardeşlerim her şeyin farkında. Hangi partili olursa olsun memleket için dert taşıyan herkes meselenin farkında. Birlikteliklerini görüyorsunuz. Hiç uyar mı birbirlerine, kurtla kuzu bir yanda yaşar mı yaşamaz. Menfaat için bir araya gelenler, menfaat için birbirlerini nasıl satıyorlar görüyorsunuz. Rant paylaşımı hesabı yapıyorlar. Bizim yaptığımız eserlere, tesislere çökmenin hesabını yapıyorlar. 31 Martta Kırşehir rantçılara dersini verecek. Algı operasyonu için çöpleri almışlar yola sermişler. Bugün bunları yapanlar, yönetime geldiklerinde ne yaparlar şehrimize, her şeyi yaparlar. Bunlar menfaat için ne hak, hukuk, nede hizmet bilirler. Bizim tek derimiz var oda milletimiz. Milletimizin için koşturuyoruz. Cumhurbaşkanımız 17 yıldır milletimde milletim diyor dünyaya kafa tutuyor. Milletimizi yine onun arkasında dim dik duracak."
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SERASI KIRŞEHİR’DE YAPILIYOR
"Önümüzde artık 4,5 yıl seçim olmayacak. Yatırımla uğraşacağız. İnsanımızın işe ihtiyacı var, gençlerimizin istihdama ihtiyaca var. Biz şehrimizin menfaatlerine bakacağız. Petlasımızı da büyüteceğiz, organize sanayimizde büyüteceğiz. Türkiye’nin en büyük serası Kırşehir’de yapılıyor. 315.000 metre kare ve 400 kişinin direk iş bulması demek. Yüzde sekseni hanımlar olacak. Biran önce Yamula projesinin bitmesi lazım. Yamula bittiğinde Kırşehir iç Anadolu’nun Çukurova’sı olacak. Dar gelirli vatandaşlarımız için yeni bir konut hamlesi başlattı Cumhurbaşkanımız Türkiye genelinde 50.000 konut.250 tanesi Kırşehir’de hiç evi olmayan emekli, engelli, şehit yakınları, gazilerimiz, hiç evi olmayan 4.500 TL gelirinin altında olan vatandaşlarımız başvuracak. Bizim işimiz yatırım yapmak. Hizmet etmek. Onların işi ne çamur atmak, dedikodu yapmak. Seçimden sonra otobüsleri kaldıracak diyen kişiler vizyonsuz kişiler. İşimize bakacağız, dayanışmamızı güçlü tutacağız. Yanımızda durun ki daha çok hizmet edelim." 
 YAZARLAR