Onur Köksal`dan Çınar`a kutlama!

     Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkanı Adayı Doç. Dr. Onur Köksal, Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com ailesini ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı ve önemli açıklamalarda bulundu.
         Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ve Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile bir süre sohbet eden Köksal, Kırşehir'de zor şartlar altında görevini icra etmeye çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
         Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ve kirsehirhaber365.com internet sayfasını yakından takip ettiğini, ilkeli ve tarafsız haber anlayışı ile Kırşehir'de ve tüm Türkiye'de örnek alınacak bir yayın politikasına sahip olduğunu ifade eden Onur Köksal, Çınar ekibini tebrik etti ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.
         MHP Kırşehir Belediye Başkanı Adayı Köksal, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin Kırşehir'de hayırlara vesile olmasını temenni ederek, Kırşehir'de ayağı yere basan projelerle vatandaşların karşısına çıktıklarını ve memleketin sorunlarını iyi bildiğini dile getirdi.
         Kırşehir’in ekonomik ve lojistik anlamda önemli bir noktada bulunduğunu belirten Doç. Dr. Onur Köksal , ”Biz Kırşehir’de öncekinin yaptığını yıkıp yeniden yapmakla uğraşmayacağız.Önceki belediye başkanlarımızın yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkürlerimizi sunarak onların yaptıklarının üzerine daha fazlasını koymaya çalışacağız.Bunu yaparken de efektif olacağız yani Belediyeye en az maliyetle daha çok hizmet kazandıracağız. Kırşehir için 40 proje ürettik. Bu projeleri yaparken yıllarca bunun analizini gerçekleştirdim. Bu projelerin büyük çoğunluğu istihdama yönelik. Büyük firmalar , büyük şirketler Kırşehir’e yatırım yapmak için geliyorlar ama geri dönüyorlar. Çünkü bizim serbest bölgemiz yok. Kırşehir’ öncelikli olarak kazandıracağımız projelerden birisi bu. Çünkü benim daha önce de görüştüğüm firmalar Serbest Bölge olması durumunda Kırşehir’e yatırım yapacaklarını belirttiler" ifadelerini kullandı.
”GÖNÜL KIRMAYA DEĞİL GÖNÜL ALMAYA GELİYORUZ”
          Doç. Dr. Onur Köksal , ” Yıllarca özellikle son 2 yıldır Kırşehir ile ilgili çok sayıda analiz yaptırdım.Çok sayıda konferans ve bilimsel çalışma için yurt dışına gittim. Oradaki çalışmaları ve alt yapılarını Kırşehir ile karşılaştırdım. Mesela Japonya’da Fukuoka bölgesi var. Orası Japonya'nın organik tarımının yapıldığı yerdir. Analiz yaptırdım Kırşehir’in toprak yapısıyla neredeyse aynı. İnşallah bir kooperatif oluşturarak , termal tarımı da devreye sokarak Torku benzeri bir sistemi Kırşehir’e kazandırmayı amaçlıyorum.Bunun Türkiye’de çok örnekleri var. Mesela Termal denildiğinde akla ilk Afyon gelir. Afyon’un termal suyu ile Kırşehir’i karşılaştırdım. Afyon’dan alınan su %40 mineral barındırırken Kırşehir’den alınan su %68 mineral içeriyor. Türkiye’de bundan daha iyisi yok. Kırşehir’in termal suyunu hem sağlık hem de tarımda kullanmayı amaçlayan projeler geliştirdik. Kırşehir’de ilk etapta gerçekleştireceğimiz projelerden birisi de büyük bir otopark.Çünkü ciddi manada park sorunu var ve şehir içinde inanılmaz bir araç yoğunluğu var.Venedik’e gittiğimde şehrin altına 1200 araçlık bir otopark yaptıklarını gördüm.Kırşehir’de de gerekli fizibilite çalışmalarının ardından öncelikli olarak otopark yapacağız ve şehir merkezini rahatlatacağız. Bizim davamızda sevdamızda Kırşehir. Burada yerli, köylü ayrımı olmayacak. "Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da mevlam dert vermesin.” Bizim davamız Kırşehir. Bizler bu duayla ve bedduayla yola çıkıyoruz.  Gerçekten derdi makam olanlara rabbim dertlerini bitirmesin eğer dertleri dava ise yani Kırşehir ise mevlam yardımcıları olsun hiçbir zaman dert vermesin.İnşallah gelirsek belediye çalışanlarının yaptıklarını tek tek bakacağız ayrım yapmaksızın. Görevini layıkıyla yapanlar görevine devam ederler.” ifadelerini kullandı.
         4 Yıllık sürecin gelip geçici olduğunu belirten Köksal, ”Arkamdan ”bir genç belediye başkanı vardı. Adam Kırşehir’e ne hizmetler yaptı.” desinler istiyorum. Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz.  Ben bu toprakların çocuğuyum.  Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek. Rahmetli Neşet Ertaş'ın tabiriyle “Bir garibim budur derdim, bütün Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim Kırşehir’im Dünya’dan geri kalmasın". Kırşehir’i bölge illere muhtaç kılmayacak projelerle geliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun.” açıklamalarında bulundu.Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR