Vali Akın`dan Çınar`a Ziyaret

             Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Fatma Kara ile Çınar Kırşehir Gazetesi ve KırşehirHaber365'i ziyaret etti. 
            Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ve Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile bir süre sohbet eden Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir'de yerel basının yaşadığı zorlukları gördüğünü kaydetti. 
           Vali Akın, gazetecilik mesleğinin önemine değinerek, "Halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.
Bu mesleğe, bu şartlarda baktığımız zaman, ekonomik olarak gerçekten bu mesleği yapmak herkesin harcı değil, ama bütün çalışan gazeteciler olarak bu mesleği severek, içinden gelerek, isteyerek, bir tutku haline dönüştürerek ayrı bir sevda şeklinde mesleğe sahip çıkarak bu günlere geldiniz.
           Gazetecilik, büyük bir özveri gerektiren, her koşulda, günün her saatinde, haftanın her günü, üstelik tatil veya bayram yapmadan yerine getirilmesi gereken gerçekten zor bir meslek.
            Gazete ve baskı malzemeleri başta kâğıt fiyatındaki artışı, Resmi ilandaki fiyat düşüşü, İnternet Medyacılığının geliştirilmesine etkisi karşısında yazılı basında Kan kaybıdır. Bu vesileyle sizleri ve çalışanlarınızı kutluyorum. Basın işini şu zamanda yürütmek zordur. Büyük bir fedakârlık ister. Bu fedakârlığı gösteriyorsunuz. Toplumun sorunlarını üst mercilere iletilmesinde, toplumun aydınlatılmasında bir aracı rolünü ifa ediyorsunuz. Görevinizden ve bu yaptığınız hizmetten dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Ziyarette Vali İbrahim Akın 2020 yılında tamamlanması planlanan Yeni Hükümet Konağı inşaatının hızla devam ettiğini de ifade etti.  Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılan Kırşehir Valiliği'nin yeni binasının yapımı için, ihaleyi alan firmanın çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüğünü belirten Vali İbrahim Akın, 2 bin 270 metrekarelik bir alana yapılacak olan yeni Hükümet Konağı binasının 2020 yılında tamamlanmasının planlandığını açıkladı. Vali Akın, binanın 4 katlı olacağını ifade etti. Yeni Hükümet Konağı binasının bodrum katında 280 kişilik konferans salonunun bulunacağını söyleyen Vali Akın, zemin katta ise Göç İdaresi Müdürlüğü'nün hizmet vereceğini ifade etti. Vali Akın, Çınar Kırşehir Gazetesi ziyaretinde yaptığı açıklamada "Birinci katta Nüfus Müdürlüğü, Evlendirme Salonu, Bilgi İşlem Müdürlüğü ile arşiv bulunacak. İkinci katta ise Basın Müdürlüğü, İl İdare Kurulu Müdürlüğü, Yazıişleri Müdürlüğü, İl Planlama Müdürlüğü, Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Koordinasyon Müdürlüğü gibi Valilik birimlerimiz hizmet verecek. Üçüncü katta Valilik makamı bulunacak. 180 metrekare büyüklüğündeki Valilik makamının yanında 8 Vali Yardımcısı, Kaymakam adayları, müfettişler için odalar yapılacak. Ayrıca bir de toplantı salonu bulunacak. Teras katta 250 kişilik yemekhane, Ticaret İl Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi İl Müdürlüğü bulunacak” dedi.
Bilindiği gibi Kırşehir’de yaklaşık 50 yıldır Ankara Caddesi’nde hizmet veren ve  yıkılan Kırşehir Hükümet Konağı’nın mevcut alana yapılması kararı uzun süre tartışmaların yaşanmasıyla ortaya çıkan belirsizlik sona ererken inşaatın da hızla yükseldiği gözlemlendi.
            Mevcut yerinde bazı birimleriyle hizmet verecek Hükümet Konağı’nda Valilik, Nüfus Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü birimleri bulunacak. Yeni Kırşehir Hükümet Konağı binası bodrum, zemin ve 4 kattan oluşacak. Kırşehir Hükümet Konağı'nda 280 kişilik konferans salonu, bay bayan mescit, 6 adet asansör, 200 kişilik yemek salonu, VİP yemek salonu, 20 araçlık kapalı otopark, her katta yeterli arşiv, evlendirme salonu bulunacak.
Vali Akın, tüm Türkiye'de örnek teşkil eden Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi'nin de daha farklı bir şekilde Kırşehir halkına hizmet vereceğini ve bu noktada çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi. Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal'ın sorularını yanıtlayan ve Kırşehir'i kendi evi gibi gördüğünü ve il sınırlarına dahi geldiğinde yüreğini bir sevginin ve heyecanın kapladığını söyleyen Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Çınar Kırşehir Gazetesi'nin çalışmalarını beğenerek takip ettiğini ifade etti. 
Çınar Kırşehir Gazetesi'nin baskı alanında da incelemelerde bulunan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, gazetenin aşama aşama nasıl hazırlandığı konusunda da detaylı bilgiler aldı. 
Ziyaret, Vali Akın ve Basın Müdürümüz Fatma Kara'nın Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman, Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve gazete çalışanları ile yaptığı sohbet neticesinde sona erdi. 
 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR