Çağatay Han Torun`dan Çınar`a Önemli Ziyaret!

         MHP Kırşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Çağatay Han Torun, Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ile bir süre sohbet eden ve Kırşehir için hayata geçireceği projelere ilişkin istişarelerde bulunan Torun, Kırşehir'i ve Kırşehir halkına hizmet etmek üzere bu yola çıktığını dile getirdi.
          Şehrimizin tanınmış esnaflarından yıllardır Kırşehir'e hizmet veren Torunçağ Gübre ve Ziraat Mamülleri sahibi Çağatay Han Torun, Çınar Kırşehir Haber Merkezi ve kirsehirhaber365'e yaptığı çok özel açıklamalarda  önümüzdeki yerel seçimlerde MHP'den Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayarak; "Kutuplu yönetim sistemlerinde her zaman halk kaybetmiştir. Allah'ın izniyle seçimi kazandığımız zaman kaybeden olmayacaktır" dedi.
          Çağatay Han Torun, Kırşehir'de ötekileştirici değil birleştiriciliği üstlenerek daha modern bir Kırşehir'in inşasını yapacağını da belirterek şu açıklamalarda bulundu; "Yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, dostluğu, huzuru gördüğüm cennet Ahiler diyarı şirin Kırşehir'e hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde biran bile ayrılmayı, uzaklaşmayı, kenarda durmayı, ihmal etmeyi aklımdan geçirmediğim bu kutlu davanın bir neferi olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kırşehir Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyor olmam benim için ayrı bir gurur vesilesidir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'ten aldığımız düsturla, dokuz ışık rehberliğinde halka hizmet etmenin hakka hizmet etmek olduğunu bilerek bu yola çıkmış bulunmaktayım. Bugüne kadar güzel memleketimiz Kırşehir başta belediye başkanlığı olmak üzere siyasetin her kademesinde hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmet yarışında belediye başkanlığına aday adayı olmayı düşünen arkadaşlara çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Biz, Kırşehir'e hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Karar partimizin, teşkilatlarımızın, ülküdaşlarımızın, kıymetli liderimiz Devlet Bahçeli'nindir. Çıktığımız bu yolda Allah utandırmasın" ifadelerini kullandı.
         Torun açıklamasında şu detayları da aktardı: "Gerek sosyal medya, gerekse iş camiası ve ülkücü camianın telkin ve teşvikleri sonucu omuzlarıma binen bu sorumluluğun gereği olarak Kırşehir Belediye Başkanlığı'na Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı oldum. Şeffaf, ötekileştirici değil birleştirici, barışçıl bir toplum felsefesi ile memleketime ve partime hizmet için hazırım. Modern bir Kırşehir'i Kırşehirlilere hediye etmenin sözünü veriyorum."
ÇAĞATAY HAN TORUN KİMDİR?

            Kırşehir ili Merkez İlçesinde, 1976 yılında mimar bir baba ve öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladığı ilköğrenimime müteakip, sırayla Merkez Kale Orta Okulu ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde de orta öğretim, lise öğrenimlerimi tamamladı. Devamında 1994 yılında başladığı Ankara Bilkent Üniversitesi İngilizce Muhasebe bölümünü şeref öğrencisi olarak ve Anadolu Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Muhasebe Finansman Bölümünü bitirdi.
            Mezuniyetin ve kısa dönem vatani görevimin ardından halihazırda inşaat, tarım ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren 80 yıllık aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına başladı. Kırşehir Ülkü Ocaklarında 2000-2002 yılları arasında il ocak üniversite teşkilat sorumlusu ve ikinci başkan olarak hizmette bulundu. Kırşehir ‘de 2009-2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İl yönetim Kurul üyesi olarak çalıştı.
2009 yılında yapılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde, meclis üyesi olarak seçilip  hesap inceleme komisyonu başkanı sıfatıyla , 2013 yılında yapılan seçimlerde yine meclis üyesi sıfatıyla seçilip, Çiftçi Mallarını Koruma İl başkanlığı, Ticaret İl Müdürlüğü Hakem Heyeti Üyeliği ve yaşanan kahpe darbe girişimi neticesinde oluşturulan kurum içi FETÖ soruşturma komisyonu üyeliği görevini üstlendi. 2018 yılı içerisinde yapılan seçimlerle de 3ncü kez Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliğine seçildi. Halihazırda Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kurulu sayman üyesi görevini yürütmekte. Yine 2009-2013 yılları arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulunu kurup 4 yıl başkanlığını yürüttü. Şu anda Kırşehir Girişimci İş İnsanları Derneği kurucu başkanlığını yürütmekte. Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yapmakta. İyi derecede İngilizce bilen Torun, Kırşehir 1. Noteri yeminli tercümanı. Evliyim, Umay, Gökçen ve Aybüke isimlerinde üç kız babası.

 

 
YAZARLAR