Akçakent TANAP?ın Desteği ile Makina Parkı`na kavuştu

              Akçakent Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün destekleri ile Akçakent Ziraat Odası Başkanlığı girişimleri ile “Akçakent Tarım Alet Ve Makinelerini Ortak Kullanıyor ” Makineleri Parkı projesinin açılış töreni yapıldı. 
              Törene Akçakent Kaymakamı Murat Karaloğlu, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, Kırşehir Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, Akçakent Ziraat Odası Başkanlı Bekir Ünal, Akpınar ve Kaman Ziraat Odası Başkanları, Akçakentli çiftçiler katıldı. TANAP’ın uyguladığı Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde hazırlanan bu proje 150 m2 ‘lik alana kuruldu. Proje bütçesi olarak 175000 TL bütçenin %95’i TANAP tarafından hibe ile desteklenmiş yüzde 5 i Akçakent Ziraat Odası Başkanlığı tarafından finanse edilmiştir.  Proje kapsamında Akçakent halk eğitim merkezi ve Akçakent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü aracılığı ile 34 kişiye Tarım Teknolojisi kursu verilmiştir.
             Makine parkında çiftçilerin temin edemediği 8 adet tarımsal makineye kolaylıkla ulaşılması sağlandı.  Açılış protokol konuşmalarının ardında kurdele kesilerek gerçekleştirildi. 
Akçakent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisi İsmail Erdem protokol üyelerine ve Akçakent çiftçilerine makinelerin kullanımı hakkında bilgi verdi.
 YAZARLAR