Küçük ve Özdemir`den `Çınar`a Nezaket Ziyareti

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük ile Ahi Evran Üniversitesi Basın Müşaviri Mehmet Özdemir Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti. 
         Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ile bir süre görüşen Küçük ve Özdemir, Ahi Evran Üniversitenin gelişim sürecini, yatırımlarını ve çalışmalarını dile getirdiler. Pilot Üniversite çalışmaları ile ilgili olarak detaylı bilgiler aktaran konuklar, Çınar Kırşehir Gazetesi'ni izlediği yayın politikası ve başarılı çalışmaları nedeniyle takdirle takip ettiklerini dile getirdiler.
         Ziyarette Ahi Evran Üniversitesi'nin büyüyüp gelişmesi için çaba sarf ettiklerini söyleyen Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, faydalılığı arttıracak yeni projeler yapmak için ekibiyle birlikte yoğun bir şekilde çalışmalarının devam ettiğini anlattı.    Mehmet Zeki Küçük, “Herkes kendi üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmek durumundadır. Üniversitemiz gelişen bir üniversite. Hem fiziki hem de akademik alt yapı anlamında sürekli bir gelişim içindeyiz. Bunun sonu yok. Sürekli öncekinin üzerine bir şeyler katma çabasındayız" ifadelerini kullandı.
BARINMA SORUNU ORTADAN KALKTI
         2 bin 664 kişilik yurt binasının Kırşehir’e  kazandırıldığını belirten Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, yeni yapılan bu yurt binası sayesinde üniversite öğrencilerinin barınma sorunu kalmadığını belirterek yurt ortamlarının Türkiye standartlarının üstünde olduğuna da dikkat çekti. Küçük, öğrencilerin ferah ve nezih ortamlarda çok daha başarılı çalışmalar yapacaklarına inandığını anlattı. Öğrencileri şehirden koparmadıklarını şehir merkezinde de öğrenci yurtları bulunduğunun altını çizen Küçük, yerleşke-şehir kaynaşmasının paralel olarak gerçekleşeceğini  söyledi. Geleceğin Ahilerinin Ahi Evran Üniversitesi'nde yetiştiğini ifade eden Küçük, Ahi Evran Üniversitesi'nde devam eden çalışmalar ile ilgili olarak da detaylı bilgiler aktardı.
         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın çalışmalarıyla ciddi bir bina sorunu yaşamadıklarını, devam eden Morfoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatlarının tamamlanma sürecinde olduğunu ifade eden Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara yatırımların devam ettiğini, bu yatırımların tamamlanması ile birlikte üniversite olarak uzun bir süre bina sorunu yaşamayacaklarına dikkat çekti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmalarıyla, projeleriyle ülkede önemli üniversiteler arasında yer aldığına dikkat çeken Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, önümüzdeki günlerde Spor-Toto Teşkilatı tarafından yapılacak kütüphane binasının da temelinin atılarak yapımına başlanacağı müjdesini verdi. Hükümetin 2019 yılı bütçesinde tasarrufa gitme kararı aldığını, bu çerçevede Ahi Evran Üniversitesi’nin bazı projelerinin de gelecek yıllara kaydırılmasının söz konusu olduğunu ifade eden Küçük, şehir merkezindeki Eğitim Fakültesi binasının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle boşaltıldığını, binaların bir kısmının bazı resmi kurumlara tahsis edilerek, geçici olarak değerlendirileceğini sözlerine ekledi.
         Ahi Evran Üniversitesi Basın Müşaviri Mehmet Öztürk ise yaptığı konuşmada, Ahi Evran Üniversitesi'nde geleceğin mimarlarının, öğretmenlerinin, doktorlarının, mühendislerinin yetiştiğini ifade ederek, Ahi Evran Üniversitesi'nde yürütülen çalışmaların ve hayata geçirilen projelerin şehirle bütünleşik bir düşünce yapısıyla oluşturulduğunu ifade ederek, Ahi Evran Üniversitesi'nin Kırşehir'in değerlerini bilen ve değerlerine saygılı nesiller yetiştirmek üzere çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.
         Ziyaret Küçük, Özdemir ve Kahraman'ın karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunması ve hatıra fotoğrafının çekimi ile sona erdi.
 

YAZARLAR