Akçakent-Tanışma-Kaynaşma-Dayanışma Festivali?ne Yoğun İlgi!

         Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile İstanbul'da bulunan Kırşehirliler Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Tepefakılı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Hamzabey Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 2. Akçakent İlçesi Tanışma, Kaynaşma Dayanışma festivaline katılım oldukça yoğundu.
         Akçakent ilçesi Eskiyurt Mesire alanında düzenlenen programa; İYİ Parti Kurucular kurulu üyesi Fuat Yıldırım, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, İYİ Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, AK Parti Ankara İl Başkan Yrd. Mehmet Doğanay, MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, Akçakent AK Parti İl Daimi Encümeni Özer Bektaş, Akçakent Eski Belediye Başkanı Bekir Türkay, Mahsenli Beldesi eski Belediye Başkanı Kadir Petek, Akçakent MHP İlçe Başkanı Mehmet Güner, Akçakent İYİ Parti İlçe Başkanı Uğur Aytekin, Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya, Kocaeli Kırşehirliler Derneği Başkanı Fatih Soylu, İstanbul Kırşehirliler Derneği Başkanı Tuncay Çelebi, Çiçekli Köyü Derneği Başkanı Tevfik Kılıç, Ayvalı Köyü Derneği Başkanı Abidin Baran, Kilimli Köyü Derneği Başkanı Doğan Bülbül'e, Tepefakılı Köyü Derneği Başkanı Celal Demir, Hamzabey Köyü Derneği Başkanı Münir Özdemir, Güllühüyük Köyü Derneği Başkanı Halit Deniz, Antalya Finike'den iş adamı Mehmet (Çavuş) Aytekin, Ankara'dan iş adamı Cesur Arslan, İstanbul'dan iş adamı sayın Halil Özcan, Ankara'dan eski EÜAŞ Daire Başkanı Şenol Yalçınkaya, Köy ve Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldılar.
         Şair Kazım Erdem’in muhteşem sunumu ile başlayan festival illüzyonist Faruk’un sahne şovları ile keyifli dakikalar yaşanmasına neden oldu. Program şiirler ile türkülerle devam etti. Kemancı Vedat Öz’ün seslendirdiği Neşet Ertaş türküleri büyük beğeni topladı.
         Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Bu sene Akçakent tanışma, kaynaşma festivalinin ikincisini düzenlemiş bulunuyoruz. Öncelikle katılan vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün yüzlerce Akçakentliyi burada Akçakentlinin ilk yerleşim yeri olan Eskiyurt mevkiinde ikinci kez bir araya getirdik. Bu etkinliği düzenlememizde emeklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun' dedi.

YAZARLAR