Akçakent`te Şehidimiz Var

              Kırşehir'in Akçakent İlçesine bağlı Kösefakılı Köyü nüfusuna kayıtlı Özel Harekât Polisi Çetin Şahan, Marmaris'te uğradığı hain saldırı sonucu şehit düştü. Çetin Şahan ile birlikte, 15 Temmuz’dan bugüne kadar şehit düşen Kırşehirli sayısı 5’e yükseldi.
             Özel Harekât Polisi Çetin Şahan’ın şehit düştüğü olay Marmaris'te gerçekleşti. 15 Temmuz günü FETÖ'cü komutanların darbe girişimleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenlenmişti. O saldırıda yaralanan Özel Harekât Polisi Çetin Şahan, raporlu olmasına rağmen, göreve gitmek istedi ve evinden ayrıldı. İddiaya göre özel aracıyla seyir halinde iken yolu kesilerek 5 kişi tarafından saldırıya uğrayan Özel Harekât Polisi Çetin Şahan boynundan ve karnından bıçaklandı. Gözü dönmüş saldırganlar polis memurunun aracını  gasp ederek kendisini de ağır yaraladılar. Acil Yardım Ekipleri tarafından hastaneye sevk edilen Çetin Şahan tüm müdahalelere karşı kurtarılamadı.
Olayla ilgili geniş çaplı araştırma yapılırken, olayı gerçekleştiren beş kişi emniyet kuvvetlerince yakalanarak, gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, zanlıların daha önce de bu tür suçlardan yargılandığı ve Gürcü Hırsızlık Çetesi olarak bilindiği öğrenildi. Şehit Özel Harekât Polisi Çetin Şahan'ın  son zamanlarda yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.
Ankara’da haberi öğrenen ailesi gözyaşlarına hâkim olamadı. 45 yaşında olan evli ve iki çocuk babası Çetin Şahan, Ankara’da toprağa verildi.
YAZARLAR