Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Camii Yapımına Hızla Devam Ediliyor!

Kırşehir Belediyesi, Kardeş Şehir olduğu Bosna-Hersek’in Olova Şehrine “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami” adını verdiği, 1520 m2 alana 400 kişi kapasiteli 790 m2 Cami’nin yapımına hızla devam ediliyor.
Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Derviş Arslan ve Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Çalışır, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Bosna Hersek’in kardeş şehri Olova’da yaptırılan Ahi Evran Veli Kırşehir Camii inşaatında incelemelerde bulundu ve devam eden camii inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Heyet daha sonra Olova Belediyesi'ni ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.
Özel Kalem Müdürü Derviş Arslan ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Çalışır camii inşaatından sonra yaptıkları açıklamada, Bosna Hersek’in Olova şehrine yaptıracağımız “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Camii” inşaatında kurban keserek incelemelerde bulunduk. Buradaki kardeşlerimiz bu camii yapımına çok büyük emeği olan başta Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve emeği geçen herkese çok dua ediyor" dediler.
Başkan Bahçeci; "Kardeş şehir olduğumuz Bosna-Hersek’in Olova Şehrine “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami” adını verdiğimiz 1520 metrekare alana 400 kişi kapasiteli 790 metrekare cami yapıyoruz ve şuan da inşaatı hızla devam ediyor. Bosnalı kardeşlerimizin inancı Ahi Evran Cami'nin minarelerinden yükselen ezanlara karışacak. Bir zamanlar yıkılan binlerce camiden ezan sesi duyulmasa da bu topraklarda ezanlar susmayacak.

             Sadece inançsız insanlar, diğer insanları, medeniyet ve ülkeleri yok etmeye çalışabilir. Biz Müslümanlar, inananlar arasında fark görmeyiz ve tüm inananların kardeş olduğuna inanırız. Bugün de, o kardeşlik yüzünden Bosna Hersek’in Olova şehir merkezine Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami’sinin 3 Kasım 2017 tarihinde temelini attık şimdi ise inşaatı devam hızla devam ediyor" şeklinde konuştu. 
Başkan Bahçeci, her ne kadar uzak olsak da biz her zaman yakınız, her zaman beraberiz dedi ve İslam'ın barış ve doğrunun dini olduğunu, camilerin ise inananlar için yeryüzünde yapılan "Allah'ın evleri" olduğunu söyledi.
Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR