HAYDİ KIRŞEHİR CACABEY MEYDANI`NA!

15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün gerçekleştirdiği hain darbe girişimine karşı duran ve o gece cesareti ve birlikteliği ile akıllarda her zaman kalacak olan, 15 Temmuz Gecesi kahramanlık destanları yazan Kırşehir, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde bir kez daha Cacabey Meydanı'nda bir araya gelecek. 
Kırşehir Valiliği öncülüğünde, Kırşehir Belediyesi’nin de desteğiyle hazırlanan programlar ile  15 Temmuz Pazar günü saat 21.30’da Cacabey Meydanı'nda düzenlenecek etkinliklerle şehitler ve gaziler saygı ile anılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kırşehirliler yine ayakta olacak. İhanet çetesi FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca duruşu ile büyük takdir toplayan Kırşehir, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde Kırşehir Valiliği’nin hazırladığı etkinliklerle tarihi günü anacak. Kırşehir Valiliği tarafından hazırlanan programa göre 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde bugün saat 11.00’de il Müftülüğü Konferans Salonu'nda 15 Temmuz’da “Ne Oldu?” konulu konferans verilecek. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Pazar Günü saat 11.00’de 15 Temmuz Şehitlerinin Kabirlerinin ziyaretiyle devam edecek. 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında hainlere karşı bedenini siper eden, Türkiye’deki 248 şehidimizden Kargın Yenice Köyü’nden Gökhan Yıldırım ile yine Kaman Kurancılı’daki Ayhan Keleş’in kabirleri ziyaret edilecek ve dualar okunacak. Saat 12.00’de Hoca Ahmet Yesevi Camiinde şehitlerimizin ruhu için mevlidi şerif ve hatim duaları okutulacak ve katılımcılara ikramlarda bulunulacak. 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri ise Pazar günü saat 20.00’de Askerlik Şubesi önünde toplanmayla başlayacak. Askerlik Şubesi önünden Ankara Caddesi ve Cacabey Meydanı arasında Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 21.00’de ise Cacabey Meydanında 15 Temmuz Darbe Girişimi Konulu film ve slayt gösterimi sunulacak. Cacabey Meydanındaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayacak. Kur’an-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, şiirler okunması ve Mehteran gösterisiyle devam edecek kutlamalar sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı tarihi konuşma canlı olarak yayınlanacak. Etkinlikler gece 00.13’te tüm camilerde selaların okunmasıyla devam edecek. 
 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR