Vali Akın, Mucurlu İş Adamlarıyla Buluştu!

     Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği iftar programına katılarak işadamları ile bir araya geldi.
     İftar yemeğinden sonra yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, Ramazan ayının manevi ikliminde Mucur’un ve Kırşehir’in kalkınmasında büyük payı olan işadamlarıyla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. İş adamlarımızın yürüttüğü ticari faaliyetlerin ülkemizin gelişmesi, ihracatımızın artarak dışa bağımlılığımızın azalması, istihdamın artması ve vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir, ticaret ahlakı ve çalışma disiplininin belli ilke ve kurallara bağlandığı Ahilik felsefesinin doğduğu kenttir. Sosyal ve ekonomik hayatımızı düzenleyen bu sistem asırları aşarak günümüze kadar ulaşmış ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. İşte mesleki odalarımız da bu kültürü yaşatan en önemli kurumlardır. Bizler de tarihimizden ve atalarımızdan aldığımız ilhamla, ahlaki meziyetlerimizi yok etmeden kaliteli üretimi ve ahlaklı çalışmayı şiar edinmiş birer temsilci olmalıyız. Ekonomimizin öncüleri olan Mucurlu işadamlarımızın Kırşehir ekonomisine yaptığı katkıların bilincindeyiz. Yapacağınız yeni yatırımlarla birlikte ilçemizin ekonomik girdilerini arttıracak ve istihdama büyük katkı sağlayacaksınız.  Biz yöneticiler de işadamlarımızın her zaman destekçisi olarak her türlü bürokratik, teknik ve altyapı sorunlarınızın çözümünde yanınızda olacağız. Mucur Organize Sanayi Bölgesinin yatırıma açılması için ihtiyaç duyulan ödeneği en kısa sürede aktaracağız” diye konuştu.
         Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Mucur TSO Başkanı Ferhat Çağlayan’ın da birer konuşma yaptığı program, Vali Akın'ın işadamları ile yaptığı fikir alış-verişi ile sona erdi.
VALİ AKIN'DAN MUCUR ZİYARETİ
     Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Mucur ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
     Programına ilk olarak Mucur Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali İbrahim Akın, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik’ten ilçe ve ilçede devam eden yatırımlar hakkında brifing aldı. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Mucur’un gelişmesi için ilçe yöneticileri ile ortak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, Mucur’daki yatırımların zamanında tamamlanması için gerekli hassasiyeti göstereceklerini söyledi.
     Mucur’da vatandaşlara sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesinin önemine dikkat çeken Vali İbrahim Akın, “İlçemizde eğitim başta olmak üzere devam eden tüm yatırımların takipçisi olacağız. Mucur’u daha yaşanabilir, daha kalkınmış bir ilçe haline getirmek için halkımızın yaşam standardını yükseltecek projeler yapacağız” dedi.
         Kaymakamlık ziyaretinin ardından Mucur Belediyesi'ni ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Ali Şahin’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
         Daha sonra esnafları ziyaret ederek onlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, Mucur Polis Merkezi Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek ilgililerden brifing aldı.
         Vali İbrahim Akın’ın Mucur gezisine Mucur Kaymakamı Kaya Çelik’in yanı sıra Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir ile ilçe protokolü eşlik etti.
 

YAZARLAR