Milletvekili Listeleri Kesinleşti!

         Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran Pazar günü cumhurbaşkanı seçimiyle birlikte yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesini açıkladı. Açıklanan liste ile Kırşehir'de seçime girecek 8 partiden 16 isimle birlikte Kırşehir'den 1 de bağımsız isim seçime girecek.
         Yüksek Seçim Kurulu aday listelerine yapılan itirazları inceleyerek kararını verdi. 24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanrdı. Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Vatan Partisi, Saadet Partisi ve Hür Dava Partisi 87 seçim çevresinde seçime katılacak. Kararda, Türkiye genelinde, Kırşehir'deki adayla birlikte 68 de bağımsız milletvekili adayının bulunduğu ifade edildi.         
         24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Kırşehir'de oy kullanacak seçmen sayısı ile oy kullanılacak sandık sayısı belli oldu. Seçimlerde Kırşehir'den 166 bin 228 seçmenin 668 sandıkta oy kullanacağı öğrenildi.
         234 bin 529 nüfusa sahip Kırşehir’de 166 bin 228 seçmenin oy kullanma hakkına sahip olduğu ve 668 sandıkta oy kullanma işlemini gerçekleştirileceği bildirildi. Kırşehir'de en fazla seçmenin 137 bin 290 bin toplam nüfusa sahip olduğu Merkez İlçe'de bulunduğu açıklanırken Merkez İlçe'de 99 bin 218 seçmenin bulunduğu kaydedildi.
         Kırşehir'de kurulacak 2 seyyar sandıkta ise toplam 44 kişi aldığı rapor sonucu oy kullanacak. Kaman'da ise yatalak olan 4 kişi için 1 sandığın oluşturulacağı öğrenildi.
KIRŞEHİR ADAYLARI:
         24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi'ne Kırşehir'den seçime girecek milletvekili adaylarının isimleri şöyle:
AK PARTİ: Mustafa Kendirli (İş adamı-Yüksek) ve Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü-Yüksek)
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan (Doktor-Yüksek) ve Çağdaş Gökalp (Avukat-Yüksek.)
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Kamu İdare-Yüksek) ve Ahmet Aydın Akpınar (Avukat-Yüksek)
İYİ PARTİ: Mustafa Hakan Ünser (Mühendis-Yüksek) ve Asaf Kayaoğlu (Mühendis-Yüksek).
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır (Makine Mühendisi-Yüksek) ve Hüseyin Eserer (Emekli İmam-Yüksek).
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ: Gökhan Akın (Emekli-Yüksek) ve Heliz Abi (Serbest-Yüksek)
VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı (Emekli Öğretmen-Yüksek) ve Osman Kılıç (Emekli İşçi-Orta).
HÜR DAVA PARTİSİ: Abdulrahip Hatipoğlu (Öğrenci-Orta), Zeyd Şahin (Öğrenci-Orta)
BAĞIMSIZ: İsmail Yıldız (Serbest-İlk.)

YAZARLAR