?Cumhur İttifakı Millet Aklı!?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi için hazırladığı seçim beyannamesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Ankara Spor Salonu'nda açıklandı.
Kırşehir'den de çok sayıda partilinin katıldığı seçim beyannamesinin ilk bölümünde; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından halk oylamasına giden süreç ve bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gerekçeleri ve neler getirdiği ile Cumhur İttifakı'nın hedefleri yer aldı.
Beyannamenin ikinci bölümünde ise şunlar kaydedildi: "Ülkemize yönelik toplu göçlerin kaynağında çözülmesi yönündeki politikaların aynen sürdürülmesi, Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılması, Vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarından kurtulması, Ekonomide yapısal reformların hızla gerçekleşmesi, AVM ve zincir marketlere yönelik tedbirler alınması, Çiftçilere mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması, İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar destek verilmesi, Gençlerimizin iş bulana kadar ailelilerinin sağlık sigortasından yararlanması, Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkânı sağlanması, Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması, Askerlik hizmetinin emekliliğe sayılması, Emeklikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi, Kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, Asgari ücretten vergi alınmaması, Ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması, Öğretmenlerinin ek göstergesinin 3600'e çıkarılması, Atanamayan öğretmenlerin kademeli olarak atanması, Yardımcı hizmetler sınıfındakilerin genel idareye geçirilmesi, Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, Mühendislerin özlük haklarının düzenlenmesi, Kahraman uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması, Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi vaatleri sıralanıyor."
Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından 81 ildeki MHP milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı. Yapılan toplantıya MHP Kırşehir Milletvekili Adayları Oğuz Sulusaray ile Ali Aydın Akpınar katıldı.
AK Parti
AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Bismillah" diyerek seçim çalışmalarına esnaf ziyaretleriyle başladılar. İlk gün Terme Caddesi'ndeki esnafları ziyaret eden Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli yaptığı açıklamada, "Hizmetlerin devamı için hemşerilerimizin desteğiyle inşallah 2-0 yapacağız" dedi.
AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş ve teşkilat mensupları, MHP Seçim Bürosu'nu ziyaret ettiler.
İYİ Parti
İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'e uygulanan sansürün devam ettiği öne sürüldü.
 Başkan Müfit Göçen, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Adayımız ve İY Parti Liderimiz Meral Akşener'in Kırşehir'deki mitingine bağlanan TRT, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirilince yayını kesti. AK Parti Genel Başkanı  Erdoğan ve CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim çalışmaları medyada geniş yer bulurken, Akşener'in 10 binlerce vatandaşın katılım sağladığı mitinglerine sansür uygulanıyor. Akşener'in Kırşehir'de yaptığı ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği mitinge bağlanan TRT, İYİ Parti liderimiz Akşener, Erdoğan'ı eleştirmesi üzerine yayını kesti. Akşener'in Kırşehir mitingi TRT'de yalnızca 49 saniye yayınlandı" ifadesine yer verdi.
KIRŞEHİR ADAYLARI:
Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Kırşehir'de seçime katılacak 8 siyasi partinin geçici aday listeleri belli oldu. Kırşehir'de bir de bağımsız milletvekili adayının olduğu açıklandı. 24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi'ne, Kırşehir'den milletvekili adayı olanların isimleri şöyle:
AK PARTİ: Mustafa Kendirli (iş adamı-yüksek) ve Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü-Yüksek)
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan (Doktor-yüksek okul) ve Çağdaş Gökalp (Avukat-yüksek okul).
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Kamu İdare-yüksek) ve Ahmet Aydın Akpınar (Avukat-yüksek)
İYİ PARTİ: Mustafa Hakan Ünser (mühendis-yüksek) ve Asaf Kayaoğlu (mühendis-yüksek).
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır (makine mühendisi-yüksek) ve Hüseyin Eserer (Emekli imam-yüksek).
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ: Gökhan Akın (emekli-yüksek) ve Heliz Abi (Serbest-yüksek)
VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı (Emekli öğretmen-yüksek) ve Osman Kılıç (Emekli işçi-orta).
HÜR DAVA PARTİSİ: Abdulrahip Hatipoğlu (öğrenci-orta), Zeyd Şahin (Öğrenci-orta)
BAĞIMSIZ: İsmail Yıldız (serbest-ilk.)

YAZARLAR