Milletvekili Adayları Sahaya İndi!

                 24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi için adayların çalışmaları devam ediyor. AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, milletvekili tanıtım toplantısından sonra Kırşehir'e dönerek seçim çalışmalarına start verdiler. CHP Kırşehir Milletvekili Adayları Dr. Metin İlhan ile Avukat Çağdaş Gökalp de, şehir merkezinde ve ilçelerde seçmen ziyaretlerini sürdürdüler. İYİ Parti'de Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Kırşehir'e gelerek seçmenlere seslendi. MHP'de ise Oğuz Sulusaray ve Avukat Ali Aydın Akpınar'ın seçmen ziyaretleri yanında seçim bürolarında da partilileriyle görüşmelerinin devam ettiği  öğrenildi.
AK PARTİ
                 Cumhurbaşkanı  ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan, 24 Mayıs Perşembe günü aday tanıtımının yapıldığı ve seçim beyannamesinin açıklandığı programda Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan ve Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, tanıtımda Cumhurbaşkanı  ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan ile fotoğraf çekinerek moral buldular. 
İYİ PARTİLİ ÜNSER'DEN "MECLİS YEMİNİ"
                  İYİ Parti Kırşehir birinci sıra milletvekili adayı Mustafa Hakan Ünser, verdiği iftar davetinde davetlilerle birlikte yemin etti. 
                  Milletvekili Adayı Mustafa Hakan Ünser'in iftar davetinde Kırşehirlilerle bir araya gelen Ünser, iftar sonrasında konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Düşünün ki bir müteahhide ev yaptırıyorsunuz, on yıl sonra ev dökülüyor. Müteahhide gidince, vallahi benim suçum yok, ustalara ne istedilerse verdim ama beni de kandırmışlar diyor. Bu müteahhide bir daha güvenir misiniz?” diyen Ünser, hürriyetçi, adaletin hüküm sürdüğü bir Türkiye yaratma vizyonuyla hareket etmeye vurgu yaptı.
Konuşmasının sonunda davetlileri birlikte yemin etmeye davet eden Ünser, 1. Meclis’te Atatürk ve milletvekillerinin ettiği yemini şu sözlerle tekrarladı:  “Vatan ve milletin saadet ve selâmetine ve milletin bilâkaydü şart hâkimiyetine mugayir bir gaye takip etmeyeceğime ve cumhuriyet esaslarına sadakatten ayrılmayacağıma namusum üzerine söz veririm.”
KIRŞEHİR ADAYLARI:
                   24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi'ne Kırşehir'den Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi ve Vatan Partisi girecek. Bu partilerin 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettikleri listelere göre, Kırşehir'den milletvekili adayı olanların isimleri şöyle:
AK PARTİ: Mustafa Kendirli (iş adamı) ve Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü)
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan ve Çağdaş Gökalp (Avukat).
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray ve Ahmet Aydın Akpınar
İYİ PARTİ: Mustafa Hakan Ünser (mühendis) ve Asaf Kayaoğlu (işadamı).
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır (makine mühendisi) ve Hüseyin Eserer (Emekli imam).
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ: Gökhan Akın ve Heliz Abi.
VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı ve Osman Kılıç.
BAĞIMSIZ: İsmail Yıldız.
 
 YAZARLAR