Mikail Arslan, aday adayı oldu

                 Ak parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, 24 Haziran'da yapılacak erken genel seçimler için aday adaylığı başvurusunu yaptı.
                 Ak parti genel merkezine resmi başvurusunu yapan Mikail Arslan, Kırşehir'den üç defa seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giden ilk milletvekili olurken, dördüncü defa milletvekili seçilmek üzere, Ak Parti genel merkezi'ne başvurusunu yaptı.  
                Mikail Arslan, 1961'de Kaman'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kaman'da yaptıktan sonra yüksek öğrenimini İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünü bitirerek tamamladı. Bir müddet özel sektörde yöneticilik görevi yaptı. 1988-2002 yılları arasında sırasıyla Kaman Belediyesinde İmar Müdürü, Mucur Belediyesinde Fen İşleri ve İmar Müdürü, Kadıköy-Yalova Belediyesinde Başkan Yardımcısı, Üsküdar Belediyesinde Emlak ve İstimlak Müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Mesken ve Gecekondu İşleri Müdürü ve Ulaşım ve Koordinasyon Müdürü olarak görev yaptı. Kamuda görev yaptığı süre boyunca birçok başarılı projeye imza attı. İstanbul'da özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Sivil toplum faaliyetleri arasında ise MTTB Kaman İlçe Başkanlığı, Piri Reis Harita ve CBSÇY Derneği Kurucu Başkanlığı, Kırşehir Ahi Ocakları Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu.YAZARLAR