Afrin Şehitleri Anısına Fidan Dikimi

         Mucur Kaymakamlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’de düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan güvenlik güçlerinin kahramanlığına ithafen organize edilen fidan dikme programında binlerce fidan toprakla buluştu.
         Geçen Cumartesi günü "Zeytin Dalı Harekâtı Hatıra Ormanı"nın kurulduğu Mucur-Kırşehir Yolu üzerinde bulunan alandaki ağaç dikme törenine Kırşehir Milletvekili Mikail Aslan, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik ve Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin başta olmak üzere Kırşehir'den ve Mucur'dan daire amirleri, bürokratlar, siyasi partiler ve sivil toplum örgüt temsilcileri ile üniversite ve lise öğrencileri katıldı. Mucur eski Belediye Başkanlarından rahmetli Ali Rıza Şanal tarafından kurulan ve orman halini alan Mucur Çamlığı'nın alt kısmında bulunan 10 dönümden fazla bir alana 2 bin 500 sedir ağacı dikilirken, yolun kenarında da 2 bin 500 karaçam ağacı dikildi.
         Mucur Kaymakamı Kaya Çelik'in başlatmış olduğu ağaç dikme projesine tüm kurumlar, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasiler ve vatandaşların iştirak etmesi anlamlı bulundu. Isparta ve Kırşehir'den temin edilen ağaçlar Mucur Belediyesi araçlarıyla getirilmiş, Mucur Garnizon Komutanlığı'nda görevli askerler büyük katkı sağladılar.
 
 
 

 
 
YAZARLAR