Mucur?da Yeni Proje Hamleleri

                 Mucur Kaymakamı Kaya Çelik; Mucur’un daha yaşanabilir ve modern hale gelmesi noktasında hayata geçirecekleri çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Kaymakam Çelik açıklamasında Aile Destek Merkezi Projesi- ile ilgili de bilgiler verdi ve şunları söyledi: “Daha güzel, daha, yeşil, daha temiz bir Mucur için yeni projelerle hamleleri dikkat çekmektedir. Milletvekillerinin ve Mucur Belediyesi’nin de katkılarıyla çoktan beri atıl durumda olan Kültür Merkezi'ni değerlendirip, bazı kurum ve kuruluşları oraya taşıma ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bir yer haline getirme çabaları, ağaçlandırma girişimleri halk tarafından takdirle takip edilmektedir.
Yeni yapılacak kaymakamlık, adliye ve belediye binaları için son aşamaya gelindiği bildirilmektedir. Eski Hükümet Konağı’nın tamamen yıkılıp, yerine daha modern bir bin yapılacağından; geçici olarak, kaymakamlık, tapu, maliye, nüfus, özel idare müdürlükleri kültür merkezinde görevlerini sürdüreceklerdir. Ayrıca Sosyal Hizmetler Vakfı da oraya taşınacaktır.
               Adliyenin de eski lise binasında geçici olarak görevlerini ifa edeceği bildirilmektedir. 
Kültür Merkezi Sosyal Hizmet Merkezi’ne dönüştürülüp, çeşitli faaliyetler, kurslar burada yapılacaktır. Aile Destek Merkezi (ADEM), projesi kabul edilmiş olup, bir ay içerisinde onarım ihalesi yapılarak halka hizmet sunacak hale getirilecektir. En geç nisan veya mayıs ayları içerisinde çalışmalar planlanmıştır.
Mucur'a hizmet alanlarında katkıları olan başta Sayın Kaymakamımız Kaya Çelik, olmak üzere yardımları ve her çeşit emekleri geçenleri kutluyoruz. Mucur'umuz, güzel şeylere layıktır.”
 

YAZARLAR