Vali Şentürk, Yeni Hükümet Konağı Alanını İnceledi

         Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yeni Hükümet Konağı yapılan alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Şentürk, yakın zamanda inşaatına başlanacak olan Yeni Hükümet Konağı'nın yapımında gerekli hassasiyetin gösterileceğini söyledi.
         Yeni Valilik Konağı'nın 2 bin 270 metrekare alan üzerinde zemin +3 kat + teras katı şeklinde inşa edileceğini belirten Vali Necati Şentürk; “Yapılacak Yeni Hükümet Konağı, Ahiler kenti Kırşehir’e yakışır bir şekilde inşa edilecek. Yakın zamanda inşaatına başlanacak olan Yeni Hükümet Konağı'nın yapımında son derece kaliteli malzeme kullanılacak. Ayrıca, Yeni Hükümet Konağı inşaatının zamanında tamamlanmasını ve bir an evvel hizmete açılmasını da önemsiyoruz” dedi.
         Vali Necati Şentürk, Kırşehir'de eski binasının yerine yapılacak olan Yeni Hükümet Konağı binası hakkında detaylı bilgiler aktardı. Vali Şentürk, Ankara Caddesi'ne yapılacak olan Yeni Hükümet Konağı için şu bilgileri verdi: "Yaklaşık 2-2,5 yıl tartışılan yer meselesi yapılan toplantılar sonucu karara bağlandı. Kırşehir'e yakışır bir hizmet binası olması için çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz. Yapılacak alanın 4 tarafı da fore kazık olacak. 571 adet fore kazık çalışmaları devam ediyor. İnşaatta bin ton demir kullanılacak. Böylece yeni Hükümet Konağı sağlam temeller üzerine oturtulmuş olacak. Kırşehir Hükümet Konağı kompleks olarak iki bölümden meydana gelecek. Bodrum, zemin kat, üç kat ve terasın bulunacağı konağımızda Kırşehir'in tarihi ve doğal dokusunu yansıtacak olan travertenler ile kaplanacak. Ana girişin yanı sıra birde makam girişi düşünülen Yeni Hükümet Konağı'nda bodrumda 30 araçlık otopark, sığınak, kazan dairesi, bodrum kattan başlayan ve zemine ilerleyen 280 kişilik konferans salonu mevcut olacak. Zemin katta Göç İdaresi, asansörler, makam girişi bekleme alanları ve ortak kullanım alanları gibi bölümler bulunacak. Birinci katta ise Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü hizmet verecek. Evlendirme salonu, arşiv, Bilgi İşlem Müdürlüğü gibi alanların yanı sıra ortak kullanım alanlarına da yer verilecek olan bu kat vatandaşların nezih bir ortamda hizmet alımlarını kolaylaştıracak. İkinci katta ise Kırşehir Valiliği'nin birimleri hizmet sunacak. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, AB Koordinasyon Müdürlüğü, Yazı İşleri, Mahalli İdareler, İl Planlama Müdürlüğü, İl Koordinasyon Müdürlüğü, arşiv ve ortak kullanım alanlarına yine bu katta yer verilecek. Üçüncü katta ise Valilik Makamı bulunacak. Makam odası 180 metrekareden oluşacak ve basın mensuplarının mesleklerini icra etmesi de kolaylaştırılmış olacak. Bu katta yine vali yardımcıları, kaymakamlar, müfettişler, toplantı salonları, ortak kullanım alanları bulunacak. Kırşehir'e yapılacak olan Yeni Hükümet Konağı'nın 2019 yılında bitirilmesi noktasında gerekecek bütün çalışmaların sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapılacağına inanıyorum. Son olarak dördüncü kat yani teras bölümümüz ise yemekhane, Dernekler Müdürlüğü, mescit, VIP yemek salonu gibi alanlardan oluşacak. Yeni Hükümet Konağı'nın 2019 yılında bitirilmesi planlanmaktadır."

YAZARLAR