Başkan Bahçeci`den Çınar`a Ziyaret

           Başkan Bahçeci, ziyaret sırasında yaptıkları çalışmalardan ve proje aşamasındaki yatırımlardan bahsederek şunları kaydetti: "Kırşehir Belediyesi sadece Kırşehir’in değil, Türkiye'nin izlediği bir belediye olmuştur. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırırken, kurumsal olarak da kendimizi geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak yerel yönetimlerde çıtamızı yükselttik. Çalışanlarımız ve en önemlisi hemşerilerimizle güzel bir sinerji yakaladık. Kırşehirliler, yönetime katılmaları ve fikirleriyle bize yol göstermelerini önemsedik. Farklı programlarla hemşerilerimizin hep yanında ve içinde olduk. Sağ olsunlar onlarda bizi kendilerinden gördüler. Başarımızın temelinde hemşerilerimizle olan ikili iyi ilişkilerimiz var. İşimizi severek yapıyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak iyi bir ekiple hizmet ediyoruz. Tüm çalışanlarımız hizmete odaklanmış durumda. Her yeni gün, daha neler yapabiliriz diye sorgulayan bir ekiple çalışıyoruz."

         Başkan Yaşar Bahçeci, alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını ve Terme Caddesi, Ankara Caddesi ve Lise Caddesi'nde başlatılan kaldırım yapımı ve kilit taşı döşeme çalışmasının devam ettiğini belirterek şunları söyledi: Alt yapısı ve asfaltı tamamlanan yerlerde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Şehir genelinin tümünde kaldırım yenileme, kilit taşı döşeme ve yol asfaltlama çalışmalarımız sürüyor. Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir’i daha modern ve yaşanabilir kent haline getirmeye gayretindeyiz. Kırşehir Belediyesi şehir genelinde bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmamak için çalışıyor. Fırsat buldukça şehrin muhtelif yerlerinde yol asfaltlama çalışmalarımız sürüyor.

         Başkan Bahçeci çalışmalar ve projelerle ilgili şunları kaydetti: “Şehrimizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şehrin gelişip modern bir yapıya kavuşması için ihtiyaç bulunan bölgelerde kaldırım, sert zemin, kilit parke ve asfalt çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz altyapı sorunu olmayan, modern, çağdaş bir Kırşehir’dir. İnsanlar şehirleri imar ederler, sonrada şehirlerde insanları imar ve inşa imar eder. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ni tamamladık. Kırşehirlilerin kültüre ve sanat hayatına olan katkımız yıllarca devam edecek.  Kırşehir’de hizmet çıtasını en üst seviyelere çıkaracak hizmet vermeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde ilk olarak bu şehrin var olan sorunlarını çözmeye çalıştık. Şehrimizin sorunlarını çözüme kavuşturduktan sonra şehrimizi Anadolu’nun en yaşanabilir şehri yapmak için her alanda proje ürettik. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tuttu. Kırşehir artık Anadolu’nun parlayan yıldızı oldu. Sosyal, kültürel, çevre, trafik ve temizlik alanlarında Kırşehir’de büyük ve önemli adımlar attık. Biz Kırşehir’in makûs talihini değiştirdik. Yaptığımız dev projelerle Kırşehir artık geleceğine koşuyor." Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, otobüs hattının da en kısa sürede devreye gireceğini ve Kırşehirlilerin ulaşımında büyük kolaylıkların sağlanacağı çalışmanın sonuna gelindiğinin de müjdesini verdi. Bahçeci, Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın Kırşehir Belediyesi’ne devredileceğini ifade ederek sürecin devam ettiğini ve bu hususta da gereken görüşmelerin yapıldığını kaydetti.

         Kırşehir’in modern bir şehir haline gelmesi ve vizyon kazanması için Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların aralıksız sürdürüldüğüne dikkat çeken Bahçeci, Kırşehir halkına da göstermiş olduğu duyarlılık nedeniyle teşekkür etti.
YAZARLAR