Mucur Devlet Hastanesi`ndeki Pürüz Giderildi

       Mucur’a yapılması planlanan 25 yataklı Mucur Devlet Hastanesi'ndeki tüm pürüzlerin giderildiği ve yapımı için söz alındığı açıklandı.
     Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Mucur'a yapılacak hastane ile ilgili pürüzlerin çözümlendiğini bildirdiler. Arslan ve Turan yaptıkları açıklamada, "Mucur Devlet Hastanesi'nin yapımı öncesinden ortaya çıktığı sorunları çözdük. Karayollarının, Mucur Belediyesi dışında hiç bir kurum kullanamaz şerhi de kaldırıldı. Mucur Belediyesi'nde hastane için yer vermişti. Şimdi ise hiç bir sorun kalmadı" dediler.
       Milletvekili Mikail Arslan ve 24. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, önümüzdeki günlerde proje çalışmalarına başlanılarak en kısa zamanda yatırım programına alınacağını bildirdiler. 
Mucur’a bu yatırımın gelmesi ile birlikte boşalacak olan eski hastane binasına da 4 yıllık Meslek Yüksekokulu'nun gelmesinin yolu açılmış oldu. 
       Bu konu ile ilgilide Hacı Turan bizzat konuyla ilgilenerek Ahi Evran Üniversitesi Rektör Vatan Karakaya'dan söz aldı. Mucur'da önemli bir sorun halinde olan Mucur Hastanesi binasının da bakım, onarım, tamir ve güçlendirme masraflarını da rektörlük kabul etmişti.YAZARLAR