KOP, Ahi Evran Üniversitesinin Projesini Destekleyecek

         Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesinin  "Vermikompost üretim ve kullanımının yaygınlaştırılması" amacıyla hazırladığı projenin Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresince desteklenmeye değer bulunduğu bildirildi.
        AEÜ'den yapılan yazılı açıklamada,  Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde "Vermikompost Üretimini ve Kullanımını Öğretiyor, Toprağımıza ve Ekonomimize Can Katıyoruz" projesi hazırlanarak KOP'a müracaat edildiği belirtildi.
        Bu proje ile vermikompost üretiminin yapılma aşamaları ve kullanım şekli bölgemizdeki çiftçilere ve kırsalda yaşayan bölge halkına öğretilmesi ve benimsetilmesinin hedeflendiği aktarılan açıklamada, Ziraat Fakültesi öğretim üyesi ve proje lideri Yrd. Doç. Fevziye Şüheda Hepşen Türkay, proje ekibinden Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan ve Yrd. Doç. Dr. Arzu Kan ile proje ortağı Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin ve proje ekibinin Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya'yı ziyaret ettiği dile getirildi.
         Açıklamada, heyetin KOP'tan destek alan ve 14 katılımcıya da vermikompost üretimine başlayabilecekleri solucan sistemleri, portatif seralar, solucanlar ve ekipmanlarının dağıtılacağı proje ile ilgili Rektör Karakaya'ya bilgi verdiği kaydedildi.
        Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesinin "Vermikompost üretim ve kullanımının yaygınlaştırılması" amacıyla hazırladığı projenin Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresince desteklenmeye değer bulunduğu bildirildi.YAZARLAR