Her İlçeden Bir TIR Destek

                Kırşehir Valiliği tarafından Bayır Bucak Türkmenleri için 7 ilçeden toplanan 7 TIR dolusu yardım yarın gönderilecek.
                Suriye’de bulunan Bayır Bucak Türkmenleri için Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası 17 Şubat'ta sona erecek. İlçelerden toplanan 7 TIR dolusu gıda ve giysi malzemesi gönderilecek.  Toplanılan yardımlar 7 TIR halinde Türkmenlere ulaştırılmak üzere Kırşehir Valiliği önünde düzenlenecek törenle yolcu edilecek. Yardım TIR’larının yolculuğu öncesi basın açıklaması yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, “Suriye'de bulunan Bayır Bucak Türkmenleri  açlıkla ve savaşla bağımsızlık mücadelesi veriyorlar. Suriye’de de, din ve soy kardeşlerimize karşı, vicdan taşıyan, kalbinde merhamet duygusu olan hiç kimsenin sessiz kalamayacağı dramlar yaşanmaktadır. Hemen yanı başımızda, sınırlarımızın hemen ötesinde, kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemektedirler. Kırşehir'de sağlanan yardımlar, 4 Şubat Perşembe günü yola çıkacak" dedi.
                Kırşehir ve ilçelerinde kısa bir sürede toparlanan 7 TIR dolusu malzeme, yarın Kırşehir Valiliği önünde saat 11.00'de düzenlenecek törenden sonra yola çıkacak.
                Öte yandan, Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, bazı kişilerin Valiliğin adını kullanarak yardım talebinde bulundukları bildirildi.
                Valilikten yapılan yazılı açıklama şöyle: "Son günlerde bazı kişilerce işadamlarının telefon yoluyla aranarak Valiliğimiz adına para talep edildiği öğrenilmiştir.
                Kendisini Valiliğimiz görevlisi olarak tanıtan art niyetli bazı şahısların işadamlarını arayarak Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün ismi kullanılmak suretiyle yardım amaçlı para talebinde bulundukları öğrenilmiştir.
                Ne Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün ne de herhangi bir Valilik görevlimizin vatandaşlarımızı arayarak yardım talebinde bulunmaları söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın bu tür talepte bulunan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları, kendilerini arayan kişileri güvenlik güçlerine ihbar etmeleri, dolandırıcıların yakalanmasına katkı sağlayacaktır.
                Konu adli mercilere intikal ettirilmiş olup vatandaşlarımızın dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları kamuoyuna saygı ile duyurulur."YAZARLAR