"İtibar Etmeyin"

       Kırşehir Valiliği, yazılı bir açıklama ile vatandaşları dolandırıcılara karşı bir kez daha uyardı. Kırşehir Valisi Necati Şentürk imzasıyla yapılan açıklamada, "Valiliğimiz adına para talebinde bulunanlara itibar etmeyin" denildi.
         Kırşehir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: "Son günlerde kendisini Valiliğimiz görevlisi olarak tanıtan bazı şahısların işadamlarını arayıp Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün ismini de kullanmak suretiyle muhtaç sahiplerine dağıtılmak üzere para talebinde bulundukları öğrenilmiştir. Valilik görevlimizin vatandaşlarımızı arayarak yardım talebinde bulunmaları söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın bu tür talepte bulunanlara itibar etmemeleri, kendilerini arayan kişileri güvenlik güçlerine ihbar etmeleri ve bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Vali Şentürk'ün adı kullanılarak iş adamlarının ve hayırsever vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, muhtaç vatandaşlara yardım toplama bahanesiyle Valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği vurgulanarak, vatandaşların dikkatli olmaları istendi.
Açıklamada böyle bir durumla karşılaşan vatandaşların öncelikle olarak 0386 213 45 43 numaralı telefon ile görüşerek durumu bildirmelerini, ardından Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunulmaları hatırlatıldı.
 
 
YAZARLAR