Ahi Evran Üniversitesi Destan Yazıyor

      Türkiye Hentbol Federasyonu Profesyonel Erkekler Hentbol 2. Ligi C. Grubu'nda mücadele eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesispor Kulübü, normal sezonu 24 Puan toplayarak yenilgisiz bir şekilde lider tamamladı.
HENTBOL TAKIMI DURDURULAMIYOR
       Ekim ayında düzenlenen Bölgesel Lig müsabakalarından itibaren üst üste oynadığı 23 müsabakayı da kazanan Üniversite Hentbol Takımı, ilk yılında 1. Lig'e terfi Play-off müsabakalarına katılma hakkını elde etti. Ligde en yakın takipçisi olan Atakanspor’u sekiz puan farkla gerisinde bırakan Ahi Evranspor, Play-off’larda en iddialı takım olarak yer alıyor.
ÇELİK ADAMLAR ZORLU VİRAJDA
     5-9 Mayıs tarihlerinde Ankara’da oynanacak olan 1. Lig'e Yükselme Play-Off Müsabakaları'nda çelik adamların rakipleri belli oldu. Play off A Grubu'nda mücadele edecek takımın grubunda, Aydın Belediyesispor Kulübü, İstanbul Üniversitesispor Kulübü ve Kayseri Gençlikspor Kulübü yer alıyor. A Grubu'ndan ilk iki takım arasına ismini yazdıran iki  takım, B Grubu'ndan gelecek rakipleri ile mücadele edecek. B Grubu'nda ise Rize Güneysuspor, Siirt Kurtalanspor, Ankara Gölbaşı Belediyespor ve Batman Belediyespor bulunuyor.
Birbirinden zor rakiplerle mücadele edecek olan çelik adamlar, turnuva öncesi Kırşehir'de kampa girdi. Kamp süresince sporcu, antrenör ve idarecilerin morallerinin yüksek olduğu ve takımın başarısına inandıkları gözleniyor.
 

 YAZARLAR